Jídlo a pití

Příloha k řízku

Příloha k řízku

Řízek je jedním z nejoblíbenějších tuzemských pokrmů a má pevné místo na obědových talířích v nejedné domácnosti. Jako příloha k řízku pak může posloužit například:

  • brambory a z nich vytvořené přílohy
  • hranolky
  • zeleninové přílohy
  • špecle

Brambory a z nich vytvořené přílohy

Bramborové přílohy k řízku zkrátka neodmyslitelně patří. Příznivci jednoduchosti si vystačí s vařenou podobou, náročnější jedinci mohou volit bramborovou kaši, salát nebo šťouchané brambory. Ve všech případech platí, že se jedná o tradiční přílohy k řízku, se kterými si běžně setkáváme i na jídelních lístcích restaurací.

Hranolky

Samostatnou kapitolou jsou pak hranolky. I ty jsou samozřejmě vyrobené z brambor, ale výrazně se liší svým zpracováním. Vybírat můžete z různých druhů i způsobů přípravy. Chcete-li ušetřit trochu tuku, zvolte variantu pečenou v troubě a pokud jste naopak milovníky smaženého, můžete využít fritézu.

Mohlo by vás také zajímat: Přílohy ke steaku

Zeleninové přílohy

Jste spíše příznivcem zdravé stravy, ale nechcete si řízek i tak čas od času upřít? Výbornou alternativou k běžným přílohám pro vás mohou být zeleninové saláty. Fantazii se meze nekladou a můžete tak vybrat téměř cokoliv od rajčat až po okurky. Vždy záleží pouze na osobních preferencích, ale všechny varianty by měly být chuťově přijatelné.

Špecle

Pokud chcete řízek v opravdu tradiční podobě, můžete zvolit jako přílohu špecle, které mají pevné místo v německé kuchyni a často se spojují právě s konzumací řízku. Jedná se o specifické vaječné nudle, které společně s řízkem utváří velmi zajímavou kombinaci chutí.

Zdroj: quick-german-recipes.com