Vztahy a láska

Přezdívky ve vztahu

Přezdívky ve vztahu

Přezdívky ve vztahu mohou být prostředkem k prohloubení vzájemných vazeb. Každé oslovení vašeho partnera se díky nim stává zábavným a láskyplným. V následujícím článku vám nabízíme několik tipů, jak při výběru nejlepší přezdívky postupovat a přinášíme i konkrétní tipy.

Přezdívky plynoucí ze jména partnera

Přezdívky, které se vážou ke jménu partnera nepatří sice mezi nejkreativnější, ale zároveň je můžete používat zcela univerzálně i ve společnosti. Mezi nejčastější varianty patří například zdrobněliny jmen (Adélka, Lucinka, …) čizkrácené tvary (Áda, Lů, …).

Mohlo by vás také zajímat: Nejhezčí přezdívky na Messengeru

Lichotivá oslovení

Jako přezdívku ve vztahu volí partneři často také různé zdrobněliny a lichotivá oslovení. Typicky můžeme uvést například: miláčku, zlato, lásko či princezno. Hojně používané jsou i zvířecí přezdívky jako: kočičko, kocoure či brouku.

V poslední době se pak rozmáhají také přezdívky vyplývající z různých nelogických, alel roztomile znějících složenin slov jako například: ňuníčku či mumínku.

Přezdívky plynoucí z určité situace

Máte paměti situaci, kterou jste s partnerem prožili a která dle vašeho názoru vystihuje jeho charakter? Proč nevytvořit přezdívku právě podobným způsobem. Příkladem podobných přezdívek může být například: louda, námořník, řidič nebo zmrzlina. Dejte si však pozor na to, aby nebyla přezdívka hanlivá a váš protějšek měl na událost stejně pozitivní vzpomínky jako vy.

Diskutujte s partnerem

Na konec nesmíme opomenout, že výběr přezdívky by měl být konsenzuální. V žádném případě neoslovujte partnera přezdívkou, která se jemu samotnému nelíbí a vyvolává v něm negativní emoce. Oslovení ve vztahu je velmi důležité a pomáhá budovat silnější vazby.

Zdroj: Brides.com