Technologie

Představení firmy TME

Představení firmy TME

TME (Transfer Multisort Electronik) je distributor elektronických a elektrotechnických součástek, systémů průmyslové automatizace a dílenského vybavení, který působí na trhu již více než třicet let. Přestože jeho působení zahrnuje mnoho zemí, zůstává stále rodinnou firmou. Její začátky sahají do roku 1989 a v následujícím roce již došlo k otevření prvního obchodu v polské Lodži. Zásilkový obchod začal fungovat v roce 1994, kdy se začal vydávat také tištěný katalog, který se tiskne dodnes.

O pět roků později jsou v provozu internetové stránky. Mezitím je v roce 1997 dostaveno nové sídlo firmy a moderní logistické centrum. Začátek 21. století je spojen s expanzí do Ruska, Slovenska a také České republiky. V roce 2004 se dokončuje stavba nového logistického centra. Rok 2007 je významný tím, že vzniká první zahraniční společnost TME Czech republic. Během následujících pěti let vznikají další firmy – maďarská TME Hungary, rumunská Transfer Multisort Elektronik, slovenská TME Slovakia a německá společnost.

V následujících letech se podnik dále rozrůstá do Nizozemí, Velké Británie, Španělska a Spojených států amerických. V Polsku se na ploše 18 800 metrů čtverečních nalézá centrální logistické centrum s 210 000 poličkovými, 12 000 paletovými místy a 251 000 místy na kontejnerovém zakladači. Odtud je denně expedováno na 5000 zásilek k zákazníkům ve 150 zemích. Od roku 2011 má TSE další logistické centrum Rzgów s plochou 21 000 metrů čtverečních. V plánu je však rozšíření na 54 000 metrů čtverečních. 

Co firma TME nabízí?

Nabízený sortiment společnosti TME je opravdu široký. Zákazníci mohou pořizovat tranzistory, paměti, stabilizátory napětí, diody a moduly renomovaných firem. V nabídce je také pestrá škála polovodičů a optoelektroniky. Kromě již zmíněných diod zahrnuje displeje, zobrazovače či optočleny. V segmentu konektorů zde zákazníci najdou výrobky firem Cliff, Lutronic, Plastrol, Binder a jiných stejně jako rychlospojky, zásuvky a svorkovnice. Koupit si u TME můžete rovněž měniče zvuků a akustické signalizátory. Nabídka kabelů zahrnuje přední značky, jako jsou Gembird, Kel, Technokabel, Vention, Akyga, Helukabel, Panduit, Digitus a jiné od dalších předních světových výrobců. Společnost TME ale prodává také další zboží – krabičky, automatizační techniku, pneumatiku, dílenské vybavení, počítačové příslušenství, triaky a zdroje energie.

Jak nakupovat?

Zboží si zákazník může vybrat v přehledném internetovém obchodě. Objednávku lze provést prostřednictvím telefonu, e – mailu, faxu, písemně nebo na internetových stránkách. Platba je možná hotově, bankovním převodem, při převzetí zboží a pomocí PayU.