Zábava

Pózy na focení v přírodě

Pózy na focení v přírodě

Fotky v přírodě jsou velmi oblíbené především díky tomu, že nabízejí zachycení v autentickém a přirozeném prostředí. Zároveň však platí, že pro dosažení požadovaného efektu je nutné dodržovat určitá pravidla. Mezi nejlepší pózy na focení v přírodě patří:

  • Chůze proti fotoaparátu
  • Pózy v sedě
  • Vyhazování něčeho do vzduchu
  • Roztažené ruce

Chůze proti fotoaparátu

Interaktivní prostředí v přírodě nabízí širokou řadu možností pro pózy v různých pohybech. Chůze proti fotoaparátu je určitě jedna z nich. Skvěle bude vypadat například v lese s napadaným listím nebo na louce s vysokou trávou.

Pózy v sedě

Jestliže chcete naopak zvolit statičtější pózu, určitě neuděláte chybu, pokud v přírodě zasednete do charakteristického prostředí. Oblíbené jsou zejména fotky v sedě na plážích nebo jiných přírodních prostranstvích s širokými výhledy.

Vyhazování něčeho do vzduchu

Chcete aby byl váš kontakt s přírodou a okolím skutečně intenzivní? Pak můžete zkusit pózy, při kterých budete do vzduchu vyhazovat něco z vašeho okolí v přírodě. Nejčastější variantou je sníh nebo listí, ale zvolit je možné i vodu.

Mohlo by vás také zajímat: Co nakreslit, když se nudím

Roztažené ruce

Fotky s otevřeným panoramatem a širokým výhledem mohou nabízet monumentální podívanou. Pokud chcete do okolí perfektně zapadnou, zkuste do výhledu rozpažit. Podmaníte si tím celou scenérii a dosáhnete velmi zajímavého efektu.

Buďte kreativní a poraďte se s fotografem

Zároveň platí, že nejlepší fotky budou vždy ty, které se vyznačují vysokou mírou originality. Vsaďte tedy na své osobní preference a navíc vše konzultujte s fotografem, který vám jistě kvalifikovaně doporučí nejlepší varianty.

Zdroj: Danaberez.com