Zdraví a krása

Plíseň nehtů a Savo

Plíseň nehtů a Savo

Plíseň nehtů může být velmi nepříjemná a zbavit se jí často vyžaduje velkou míru úsilí. Z tohoto důvodu někdy volí lidé poměrně radikální metody jejího odstraňovaní. Mimo jiné se na internetu objevují tipy, jak plíseň na nehtech odstranit za použití Sava. Zda je tento způsob vhodný a bezpečný si rozebereme v následujícím článku.

Babská rada z internetových diskuzí

V první řadě je nutné konstatovat, že použití Sava nebo jakéhokoliv jiného prostředku podobného charakteru, rozhodně není oficiální cestou, jak se plísně nehtů zbavit. Jedná se o lidový způsob, který doporučují především neověření uživatelé internetových diskuzí a jeho použití může mít vážné důsledky na vaše zdraví.

Mohlo by vás také zajímat: Jak dlouho žije alkoholik

Savo může vážně poškodit pokožku

Výše uvedená skutečnost je způsobena především faktem, že Savo by správně nemělo vůbec přicházet do kontaktu s lidskou pokožkou. Může dojít k jejímu podráždění či dokonce poleptání a přinést tak ještě závažnější problémy než pouze plíseň vašich nehtů. Využití tedy rozhodně není bezpečné a vhodné.

Volte raději bezpečnější varianty

Podobně radikálnímu řešení se proto raději vyhněte. Zkuste místo toho navštívit nejbližší lékárnu a poprosit lékárnici nebo lékárníka o doporučení přípravku, který bude nejvhodnější pro vaši specifickou situaci. Pokud ani aplikace tohoto léčiva nepřinese zlepšení, zvažte návštěvu vašeho lékaře. Jenom ten dokáže individuálně a odborně posoudit závažnost situace a předepsat vám léky, které vás problémů s plísní zbaví nejlepším způsobem a hlavně zcela bezpečně.

Zdroj: nhs.uk