Zvířata a domácí mazlíčci

Pes si na mě pokládá hlavu

Pes si na mě pokládá hlavu

Psi jsou nejen skvělými společníky, ale také vynikajícími komunikátory. Jejich chování nám často poskytuje důležité informace o jejich emocích, potřebách a pohodě. Jedním z takových chování je pokládání hlavy na člověka. Takové to chování vašeho čtyřnohého mazlíčka může znamenat:

  • projev náklonnosti
  • žádost o pozornost 
  • útěchu a uklidnění
  • vyjadřování podpory

Projev náklonnosti

Psi projevují svou náklonnost různými způsoby např. vrtěním ocasu, olizováním obličeje nebo si pes na vás položí hlavu. Psi jsou společenská zvířata a často se chtějí těsněji spojit se svými majiteli či lidmi, kteří jsou jim sympatičtí.

Žádost o pozornost

Pokud si pes na vás pokládá hlavu a přitom vás upřeně sleduje, může to znamenat, že hledá vaši pozornost. Mnoho psů se naučilo, že toto gesto přitahuje lidskou pozornost a dostává odměny ve formě laskání nebo hlasových povzbuzení. Pokud se váš pes chová takto, je pravděpodobné, že chce chce abyste si s ním hráli nebo se s ním mazlili.

Mohlo by vás také zajímat: Co dělat, když pes kousne pána

Útěcha a uklidnění

Stejně, jako vás má potřebu pes chránit, očekává i ochranu a uklidnění od vás. To, že si váš pes pokládá na vás hlavu může být taktéž způsob, jak se snaží uklidit a najít ve vás oporu ve chvílích, kdy s ním není něco v pořádku nebo je smutný. V takovýchto chvílích mu poskytněte dostatek prostoru, aby se uklidnil a začal se cítit opět sebejistě.

Vyjadřování podpory

Život je často plný stresu a ne každý se s ním zvládá dobře vyrovnat. Zde přichází náš pes jako skvělý pomocník. Pokud si na vás pes pokládá hlavu, je to jasný signál toho, že cítí, že s vámi není něco v pořádku a chce vám projevit svou náklonnost a podporu. Dokonce i výsledky výzkumů ukazují, že psi jsou v tomto ohledu velmi citlivý a interakce s nimi může vést ke snížení stresového hormonu a ke zlepšení nálady.

Zdroj: Impersonateme.com