Jídlo a pitíZdraví a krása

Paštika v těhotenství

Paštika v těhotenství

V těhotenství je nutné upravit životní styl a v některých ohledech také stravovací návyky. Určité potraviny nejsou vhodné a mohou v tomto období představovat zdravotní riziko. Zda je podobným problémem i paštika v těhotenství nebo si ji můžete bez obav dopřát si rozebereme v následujícím článku.

Vitamín A jako potenciální problém

Hned na začátek je nutné uvést, že potenciálním problémem, který může být spojen s konzumací paštiky je zejména vysoká přítomnost vitamínu A. Ten má sice celou řadu pozitivních dopadů na lidské tělo a organismus (například zajišťuje normální funkci zraku nebo ovlivňuje lidskou imunitu), ale zároveň může při nadměrné konzumaci způsobovat určité problémy. Pokud byste se předávkovali vitamínem A, hrozí vám například nevolnost, zhoršená pokožka nebo bolesti zubů. Samozřejmě pak platí, že problémy mohou mít teoreticky vliv i na vaše těhotenství.

Mohlo by vás také zajímat: Co pít při zvracení

Kontaminace

Zároveň se v paštikách může nacházet také větší množství bakterií a pokud se pro jejich konzumaci rozhodnete, musíte samozřejmě předem ověřit jejich naprostou bezpečnost a nezávadnost.

Všeho s mírou

Zároveň, že k předávkování může dojít pouze při konzumaci nadměrných dávek. Pokud tedy jednou za čas zařadíte do jídelníčku bezpečné vnitřnosti nebo paštiku, nemělo by se jednat o žádný závažný problém. Záleží však také na vaší psychice a pokud jste z konzumace paštik nervózní, bude lepší je v době těhotenství raději úplně vynechat. Vždy navíc také dbejte na vysokou kvalitu potravin abyste předešli zmíněným problémům.

Konzultace s lékařem

Ideální variantou je pak konzultace s vašim doktorem, který zná konkrétní pozadí vaší situace a může vám správně poradit. Jestli máte pochyby, zda můžete paštiky v daném množství a fázi těhotenství konzumovat, nebojte se s lékařem poradit.

Zdroj: babycentre.co.uk