Zdraví a krása

Otok pouze jedné nohy

Otok pouze jedné nohy

Trápí Vás otok na jedné noze? Nejste si jisti, zda to je z přemíry pohybu, pracovní zátěže nebo zkrátka výsledek chaotického osobního života? V tomto článku si rozebereme, proč se Vám otok vytvořil pouze na jedné noze a jak rychle se můžete otoku zbavit. Otok pouze jedné nohy může být způsobený například:

  • Žilní trombózou
  • Špatným fungováním štítné žlázy
  • Srdečním selháním
  • Namáhavým životním stylem

Žilní trombóza

Uvnitř žíly či tepny se vytváří krevní sraženina, která brání správnému průtoku krve. Jedním z projevu toho, že máte žilní trombózu je i otok nohy, kde je žíla ucpaná. Otok může být na dotek bolestivý, tepavý a může se rozrůstat. Pokud se Vám k otoku přidá horečka či velké sucho v ústech neodkladně navštivte lékaře. 

Špatné fungování štítné žlázy

Její správné fungování má vliv na celý organismus. Mimo jiné projevy se může objevit i otok jedné nohy. Při špatném fungování štítné žlázy dochází totiž k úbytku kyslíku, který je pro tělo zásadní. Nesnažte se štítnou žlázu vyléčit doma a zajděte si k odborníkovi a nechte si nasadit vhodná antibiotika.

Srdeční selhání

Otok může také poukazovat na srdeční selhání, jedná se o malé procento případů, ale pokud bude otok pohyblivý a bude velice rychle růst je potřeba zpozornit. Pokud zažíváte mžitky před očima či časté zamotání hlavy je potřeba se jít nechat řádně vyšetřit. 

Mohlo by Vás také zajímat: Jak urychlit splasknutí otoků

Namáhavý životní styl 

Podepsat se na Vás může i namáhavý životní styl. Pokud nemáte nastavený správný balanc mezi prací a osobním životem, může se Vám to časem vymstít. Mezi mírnější projevy patří i otok, který se vyvíjí pomalu, ale je těžší se ho zbavit. Často se tvoří v oblasti kolene, které bývá velice zatíženo.

Zdroj: Buoyhealth.com