Zdraví a krása

Ostropestřec nejúčinnější forma

Ostropestřec nejúčinnější forma

Asi bychom nenarazili na lékárnu, v jejíchž regálech neleží potravinové doplňky z rostliny jménem ostropestřec mariánský. Z jejích léčivých účinků mohou těžit lidé trpící nejrůznějšími neduhy. Někdy ale není snadné se v nabídce doplňků z této zajímavé rostliny vyznat. V jaké formě jsou léčivé látky, které jsou v ní obsažené, nejúčinnější?

 Co je ostropestřec mariánský?

 Jedná se o bylinu, která ze všeho nejvíce připomíná obyčejný bodlák. Na rozdíl od něj jí ale najdete spíše v teplejších oblastech. To, že se jedná o rostlinu s léčivými účinky věděli lidé již ve starověku. Ale ostropestřec nám má toho hodně co nabídnout i dnes.

Pokud bychom se na ostropestřec podívali očima moderní vědy, zjistili bychom, že plody, kořeny i listy obsahují vitamín E, několik esenciálních aminokyselin, nenasycené mastné kyseliny, rostlinné oleje, proteiny a směs látek známou jako silymarin.

Účinků na náš organismus má ostropestřec celou řadu. Nejznámější je jeho schopnost napomáhat regeneraci jater, kromě toho udržuje v krvi normální hladinu cukru a cholesterolu.

Ostropestřec jako doplněk a jeho formy

 Doplňky stravy z ostropestřce mohou mít řadu podob Všechny tyto formy obsahují extrakt z ostropestřce, ne všechny jsou však stejně účinné. Na trhu je ostropestřec dostupný v následujících formách:

  • Čaj
  • Tinktura
  • Olej
  • Pasta
  • Tablety
  • Drcený ostropestřec

Nejúčinnější formou je však podle všeho drcený ostropestřec, neboť doplněk v této podobě obsahuje nejvíce účinných látek. Drcený ostropestřec také umožňuje nejlepší vstřebávání účinných látek, což také vede k vyšší účinnosti.

Drcený ostropestřec mariánský

 Ostropestřec mariánský je přímo dostupný, současně si jej ale samozřejmě mohou zájemci připravit svépomocí. Konkrétně tak, že nadrtíte semena rostliny. Jejich následné použití je rozmanité. Drcený ostropestřec lze vmíchat do jogurtů či zdravých smoothie nápojů, stejně jako jej lze užít přímo. Při pravidelné konzumaci jedné čajové lžičky 3-4krát denně dosáhnete maximálního účinku a využití účinných látek obsažených v této jedinečné rostlině.