Ostatní

Úžasné přání k narozeninám – jak potěšit obdarovaného

Úžasné přání k narozeninám – jak potěšit obdarovaného

Popřát k narozeninám je samozřejmé. Jde o významnou životní událost a oslavenec bude rád, že jste si vzpomněli.

Často se však přání k narozeninám mění na zdvořilou slušnost, na kterou si sotva vzpomeneme. V horším případě nás na něj upozorní nějaká ta digitální upomínka a my reagujeme až například na upozornění na sociálních sítích. A to je škoda. Jak popřát originálně a tak, abychom milovaného člověka skutečně potěšili?

  • Přání k narozeninám byste měli vyjádřit nejlépe osobně.
  • Připojit můžete i kreativní přání v papírové podobě, na které napíšete osobní vzkaz.

Zásada první: Přání „na síti“ nestačí

Možná vás láká „odbýt“ přání napsáním dvou vět na facebookovou zeď nebo například do SMS. Nic však nenahradí to, když si vzpomenete, oslavenci stisknete ruku, přidáte upřímný úsměv a kromě přání s ním prohodíte alespoň pár vřelých slov.

Pokud se momentálně s danou osobou nemůžete vidět, alespoň jí zavolejte. Můžete-li, věnujte jí alespoň několik minut navíc a zkuste se upřímně zajímat o to, jak se momentálně má a co prožívá.

Buďte skutečně osobní

Chcete-li, aby vašemu blízkému zůstala z letošních narozenin památka, napište své pocity na papír. Pokud si troufáte, můžete zkusit i veršované přání.

V případě, že ne, vyhněte se univerzálním rýmovaným přáním, která najdete na internetu. Možná působí na první pohled vtipně, jenže nikdy nevíte, jestli je náhodou oslavenec už nedostal k narozeninám loni, předloni a nedorazila mu letos v SMS od pěti dalších lidí.

Přání by mělo být skutečně osobité. Hovořte o tom, jaký tento člověk je, co jste společně zažili a po čem touží. Pokud vás k sobě váže důvěrné přátelství a víte, že má dotyčný dost smyslu pro drsný humor, samozřejmě si můžete dovolit být trošku familiérnější.

Přidejte vlastnoručně vyrobené přání

Papírnictví, ale i obyčejné supermarkety se hemží připravenými přáníčky, z nichž mnohá jsou efektně barevná, nebo dokonce vyluzují melodie.

Nic však nenahradí přání, o které se pokusíte sami. Inspirovat se můžete prakticky vším, co najdete doma. Přání je možné vybarvit, ozdobit látkovými kytičkami, nálepkami, třpytkami, ale třeba i sušenými květinami. Dovnitř lze také přidat vzpomínkovou fotografii.

Inspirovat by vás při volbě motivu a stylizace přáníčka mělo opět především to, co má rád oslavenec, jaký má vkus a záliby.