Technologie

Oříznutí SIM karty na nano

Oříznutí SIM karty na nano

Pořídili jste si nový telefon, který vyžaduje SIM kartu typu nano, ale vlastníte starší typ karty, kterou do něj nemůžete vložit? V následujícím článku vám prozradíme, jak můžete realizovat oříznutí SIM karty na nano a jaké jsou vaše možnosti.

Vyloupnutí jako nejsnazší cesta

Ještě předtím, než se pustíte do samotného úkonu ořezávání SIM karty, podívejte se, zda není vaše současná karta v adaptéru, který umožňuje „vyloupnout“ menší verze SIM karet. V dnešní době je totiž většina z nich již univerzálních a tuto možnost nabízejí.

Pořízení přístroje na oříznutí

Pokud je vaše karta staršího data, budete se muset uchýlit k jejímu oříznutí. Naštěstí máte možnost využití speciální řezačky. Do té kartu jednoduše vložíte a velmi snadným pohybem ji vykrojíte do požadované velikosti.

Mohlo by vás také zajímat: Jak se připojit na sousedovu Wi-Fi

Vlastní řešení

Jestliže jste odvážnější a věříte své zručnosti, můžete svou SIM kartu oříznout také svépomocí. Vystříhat se dá pomocí klasických nůžek. Doporučujeme však využít některý z dostupných videonávodů a počítat s tím, že podobné řešení nemusí vždy končit úspěchem.

Návštěva operátora

V případě, že oříznutí SIM karty nechcete řešit, doporučujeme vám zvážit návštěvu operátora. Ten by vám ji měl buď zdarma uvést do potřebných rozměrů nebo vám poskytnout novou, která bude již ve formátu nano. Operátoři s podobným procesem obvykle nemají žádný problém a navíc jsou schopni přesunout všechna potřebná data i na novou kartu.

Zdroj: Youtube.com