Technologie

Obnova smazaných dat z interní paměti Android

Obnova smazaných dat z interní paměti Android

Každý z nás jistě zažil nepříjemný pocit, kdy ať už svým neúmyslným zaviněním nebo náhodnou technickou chybou přišel o drahocenná data v telefonu. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že takto ztracená data nelze již nijak obnovit, existuje hned několik variant jejich možné obnovy.

K obnově lze použít chytré aplikace

Pro operační systém Android nabízí obchod Google Play hned několik variant aplikací, které Vám mohou se záchranou ztracených souborů a dat pomoci. Právě tyto aplikace tedy nejspíš pro Vás budou tou první volbou při pokusech o obnovu dat. Mezi ty nejpopulárnější patří:

TipyNázev aplikace
1.DiskDigger Photo Recovery
2.Dr. Fone
3.EaseUS MobiSaver

Důležitým faktorem je také skutečnost, že pro některé aplikace je třeba root telefonu (zjednodušeně uděleni některým aplikacím privilegovaný přístup do systému Android).

Např. právě aplikace DiskDigger Photo Recovery root systému vysloveně nevyžaduje, uvádí však, že s root oprávněním se šance na záchranu dat výrazně zvyšuje. Je tedy jen na Vás, zda-li pro Vás jsou smazaná data dost důležité na to, abyste svůj telefon svěřili do péče stažené aplikace.

U náročnější obnovy pomůže servis

Pokud Vám žádná ze zvolených aplikací nepomůže, vždy existuje varianta návštěvy autorizovaných servisů, které mají k dispozici sofistikovanější software pro obnovu dat. Tato operace se však může ve výsledku hodně prodražit. Opět je tedy potřeba položit si základní otázku „Kolik jsem za obnovu ztracených souborů ochoten zaplatit?“

Ať už se rozhodnete jakkoliv, pevně věříme, že se Vám podaří smazané soubory obnovit, třeba právě s pomocí některé z námi nabízených možností řešení.