Zdraví a krása

Obličej alkoholika

Obličej alkoholika

Alkoholismus je jednou z nejrozšířenějších nemocí v České republice. Kromě změn v chování jedince si můžeme všímat i fyzických změn na obličeji alkoholika. Nejčastěji se jedná například o:

  • Kruhy na vnitřní straně očí
  • Opuchlý obličej
  • Vrásčitá a zašedlá pokožka
  • Suché a popraskané rty

Kruhy na vnitřní straně očí

Nejde o pouhé kruhy pod očima z nevyspání, tyto kruhy se vyznačují jako výraznější a často bohužel i nebezpečné. Obličej alkoholika začne vytvářet tyto kruhy z častého upadání do bezvědomí či z nadměrného požívání alkoholu.  Kruhy pod očima mohou způsobit i závažné zdravotní problémy s viděním a ostrostí pohledu. 

Opuchlý obličej

Opuchlý obličej je způsobený závažnou dehydratací plynoucí z nadměrné konzumace alkoholu. U většiny alkoholiků si můžeme všimnou nateklého či opuchlého obličeje do jednoho roku od začátku závislosti po celou dobu jejího trvání.

Spousta jedinců, kteří se ze závislosti na alkoholu léčí, tvrdí, že obličej přestane být zavodněný zhruba do dvou let od konce závislosti.

Mohlo by Vás také zajímat: Nejméně kalorický alkohol

Vrásčitá a zašedlá pokožka

Jedna z dlouhodobých fyzických změn v obličeji alkoholika se týká největšího orgánu na našem těle, kůže. Pokožka především v oblasti obličeje je často zašedlá a vrásčitá. Alkoholik tak může působit až o několik desítek let starší, než jaký je jeho aktuální věk. 

Suché a popraskané rty

Ústy přijímáme alkohol do svého těla a tím pádem si můžeme poškodit bakteriální barikádu, která je na ústech vytvořena Pokud si dá alkoholik několik lahví tvrdého alkoholu během dne, vysušení rtu může vést až ke krvavému popraskání horního i dolního rtu.

Zdroj: recovered.org