Závěsné křeslo je moderním doplňkem domácností, teras a zahrad už několik let. Oproti houpacím sítím stačí k jejich instalaci pouze jeden kotevní bod. Může to být stabilní kovový stojan nebo třeba pevný hák ve stropu. Podle použitého materiálu se výborně hodí do exteriéru i interiéru.

Nejenom že jsou zajímavým doplňkem domova, ale jsou i výborným prostředkem pro relaxaci. Už jste si někdy četli v terase při houpání v závěsném křesle? Je to paráda, kterou vydržíte i několik hodin. Základem je však pohodlný podsedák.

Nejčastější a zároveň nejoblíbenější je typ závěsného křesla ve tvaru vajíčka. Závěsné křeslo je zakulacené menší velikosti pro 1 osobu. Nosnost u takové křesla je pak 120 až 150 kg.

Zahradní závěsné křeslo

Zahradní křesla se vyrábí z odolnější materiálů, které zvládnou venkovní povětrnostní podmínky. Nejčastěji se dělají z polyratanu (umělé hmoty ve designu ratanu). Jsou velmi odolné a přitom i hezké, vhodné do exteriéru i interiéru.

Závěsné křeslo pro 2

Neboli také závěsné křeslo XXL. Velké křeslo je dělané, aby se do něj pohodlně posadily 2 dospělé osoby. Nosnost se pohybuje okolo 200 až 250 kg.

Závěsná křesla s konstrukcí i bez konstrukce

Závěsné křeslo můžete být pověšeno na masivní kovové konstrukci nebo nainstalováno například na hák ve stropu nebo na strom. Nedá se přesně říct, které ze dvou variant je lepší, záleží na osobním v kusu. Závěsná křesla bez konstrukce jsou pochopitelně mnohem levnější.

 

Na přehled závěsných houpacích křesel za super ceny a z vice jak 50 ověřených obchodů se podívejte na Viame.cz. Viame je katalog bytové inspirace, kde najdete nábytek ze všech velkých i menších prodejen a eshopů s nábytkem.

Další články