Nezařazené

Jak na smradlavé boty

Jak na smradlavé boty

Zapáchající boty potrápí každého člověka minimálně jednou za život. Někteří se však se smradlavými botami potýkají pravidelně. Co zlikviduje zápach z bot okamžitě a jak mu lze předcházet?

  • Na zapáchající boty existuje okamžité řešení v podobě spreje do bot. Sprej boty provoní, ale bohužel jen krátkodobě.
  • Nejúčinnější proti zápachu je jeho prevence. Ta má celou řadu podstatných kroků od správného vysoušení bot po jejich časté střídání.
  • Aby boty nezapáchaly, je potřeba změnit celkový přístup k péči o své boty.

Jak na smradlavé boty

Trapný pocit, když se máte vyzout ze zapáchajících bot, kdekoho popožene k hledání okamžitého řešení, které ho zápachu zbaví. Když nemáte čas boty čistit a vysoušet, nepříjemný  zápach můžete překrýt pomocí sprejů do bot. Ty obsahují složky, které zápach pohlcují okamžitě.

Existují i speciální polštářky do bot, které obsahují vonné látky a mají schopnost pohlcovat vlhkost i zápach. Ty vyžadují alespoň působení přes noc.

Nejúčinnější je prevence zápachu

Avšak výše uvedené rady řeší problém jen částečně a krátkodobě. Nejdůležitější je prevence. Ze všeho nejdřív si musíte odpovědět na otázku, proč mi boty zapáchají? Může to být z těchto důvodů:

– Boty byly mokré, pořádně neuschly a teď se v nich množí plísně.

– Nadměrně se vám potí noha.

– Volíte špatný materiál ponožek a obuvi, ve kterém se noha potí, vlhkost nemá kde odcházet, dochází k množení bakterií uvnitř boty a následnému zápachu bot.

Co dělat, aby boty nezapáchaly?

– Po každém nošení boty vždy vysušte, existují i speciální vložky, které do sebe vtáhnou vlhkost.

– Pořiďte si více párů bot a boty často střídejte.

– Dbejte na kvalitní prodyšný materiál bot i ponožek.

– Pravidelně vyměňujte vložku do bot.

Aby vám boty nezapáchaly, je potřeba změnit celkový přístup v péči o ně. Může chvíli trvat, než si na intenzivnější péči o boty zvyknete, odměnou vám však budou voňavější boty.