Jídlo

Nevím co vařit k obědu

Nevím co vařit k obědu

Uvařit rychlý oběd není většinou příliš velký problém. Problémem ale může být nápad, co vlastně uvařit. 

Jaké suroviny je dobré mít doma?  

Občas potřebujeme uvařit jídlo, které je nejen výživově hodnotné, ale také rychlé a z dostupných surovin. Pokud nechcete riskovat, že nebudete mít z čeho rychlý oběd uvařit, snažte se mít doma vždy následující suroviny: 

  • těstoviny 
  • brambory  
  • tortilla 
  • šunka  
  • tvrdý sýr  
  • maso (může být i mražené, ale je potřeba ho včas rozmrazit)  
  • tuňák v konzervě  
  • zelenina (cibule, rajčata) 

Recepty na rychlé a jednoduché obědy  

Pojďme se podívat na tři velmi rychlá a levná jídla, kterými potěšíte nejen sebe, ale také svou rodinu. Všechna jídla jsou navíc ze surovin, které máme mnohdy doma, nebo alespoň není problém koupit je i v malém obchodě.  

Srovnání jednotlivých receptů 

ReceptČasCena (jedna porce) 
Těstoviny s tuňákem  20 min 50 Kč  
Plněná tortilla10 min  40 Kč  
Plněné bramboráky30 min  50 Kč  

Těstoviny s tuňákem  

Tento recept je velmi jednoduchý. Do vroucí osolené vody si dáme vařit požadované množství těstovin. Mezitím si na trošce olivového oleje orestujeme nadrobno nakrájenou cibulku, přidáme nakrájená rajčata, a nakonec tuňáka ve vlastní šťávě. Dochutíme solí a oblíbeným kořením. Až budou těstoviny ideálně uvařené, scedíme je a promícháme s připravenou směsí.  

Plněná tortilla 

Koupenou tortillu natřeme oblíbeným dresinkem (může být například jogurtový), poklademe plátky šunky a tvrdého sýru, přidáme rajčata a cibulku a celou tortillu zabalíme. Poté jí opečeme na pánvi, nebo kontaktním grilu. Za pár minut máte skvělý a chutný oběd na stole.  

Plněné bramboráky  

Klasický bramborák zajisté znáte. Na druhé pánvi si na trošce tuku orestujeme cibulku a nudličky z oblíbeného masa. Přidáme například grilovací koření. Nakonec můžeme zlehka prohřát také nakrájená rajčata. Touto směsí naplníme bramborák, a nakonec můžeme posypat strouhaným sýrem.  

Přejeme dobrou chuť.