Vztahy a láska

Neustálé výčitky od partnera

Neustálé výčitky od partnera

Trápí vás neustálé výčitky od partnera? Ačkoliv se může zdát situace neřešitelná, existují určitá východiska. Připravili jsme pro vás článek rozebírající možné příčiny a řešení.

Komunikujte

Prvním krokem, který byste měli rozhodně učinit je otevřený rozhovor s partnerem. Ten si nemusí být svého chování vůbec vědom a konfrontace je nezbytná k tomu, abyste mohli přistoupit k řešení. Konverzaci veďte v klidu a obeznamte ho s přesnými příklady chování, které vám nedělá dobře.

Hledejte příčiny

Společně se v ideálním případě zamyslete nad tím, co partnera k podobnému chování vede. Je to jeho frustrace z pracovního života, povahový rys nebo reakce na vaše jednání? Pokud správně pojmenujete příčiny, máte základní stavební kámen pro zlepšení postavený.

Mohlo by vás také zajímat: Rozchod s narcisem

Vyhledejte pomoc odborníka

Jestliže se vám dlouhodobě nedaří problémy překonat, navštivte co nejdříve odborníka. V některých případech již bez externího zásahu není možné situaci vyřešit. Jestliže partner odmítá řešit situaci s odborníkem, navštivte ho i bez něj a poreferujte mu o situaci.

Myslete především na sebe

V partnerství jde vždy především o nacházení společných cest a kompromisů. Jestliže se však váš partner chová dlouhodobě nepřijatelné, je nutné upřednostnit své vlastní zájmy a zdraví. Mějte v popředí zájmu sebe a v nejhorším případě přemýšlejte i nad rozchodem nebo rozvodem.

Zdroj: lariatedeschi.com