Ostatní

Neschopenka a venčení psa

Neschopenka a venčení psa

Neschopenka je období, kdy zaměstnanec nesmí vykonávat svou práci z důvodu nemoci nebo úrazu. Nicméně i během neschopenky musíme brát v potaz povinnosti spojené s chovem domácích zvířat, jako je například venčení psa. Jak to tedy funguje s venčením psa během neschopenky? V rámci vycházkových hodin je toto povoleno,  ale za určitých podmínek které je potřeba dodržet. Těmi jsou:

  • Krátké venčení v místě  bydliště
  • Vyhnutí se sociálním kontaktům
  • Nenarušení léčebného procesu

Krátké venčení v místě bydliště

venčení by mělo být krátké a ve vaší blízkosti. Neměli byste se vydávat na dlouhé procházky nebo sportovní aktivity s psem. Dlouhé procházky či intenzivní cvičení mohou vést k vyčerpání nebo dalšímu poškození vašeho těla. Místo toho si zvolte kratší a klidnější trasy poblíž vašeho domova. Tímto způsobem si zajistíte dostatek pohybu pro sebe i svého psa, aniž byste se nadměrně unavili nebo riskovali komplikace spojené s vaším zdravotním stavem.

Vyhnutí se sociálním kontaktům

je důležité vyhnout se sociálním kontaktům během venčení. To znamená, že byste se měli vyhýbat setkání s ostatními lidmi a jejich psy. I když je společenský kontakt obvykle přínosný jak pro vás, tak pro vašeho psa, v některých situacích může být kontraproduktivní. Pokud se cítíte unavení nebo nemocní, může navíc interakce s ostatními lidmi zhoršit váš zdravotní stav a prodloužit dobu léčby.

Mohlo by vás také zajímat: Jak poznat, koho si vybral pes za pána

Nenarušit léčebný proces

Nenarušujte léčebný proces tím, že byste přehlíželi své potřeby a zdravotní stav. Je důležité dbát na svůj zdravotní stav a nezhoršovat svou nemoc či úraz. To znamená pravidelně sledovat své tělesné pocity a upravit intenzitu a délku venčení podle toho. Pokud si nejste jisti, co je pro vás bezpečné a vhodné, poraďte se se svým lékařem nebo fyzioterapeutem. Ti vám mohou poskytnout individuální doporučení ohledně fyzické aktivity během léčby.

V případ, že vycházky nemáte, zažádejte si o ně u svého lékaře. 

Zdroj: Thattmut.com