Vztahy a láska

Nepíše – nemá zájem: platí tento předpoklad?

Nepíše – nemá zájem: platí tento předpoklad?

Nepíše, takže nemá zájem. To je velmi častý předpoklad, který slyšíme od mnoha jedinců se zlomeným srdcem. Skutečně ale platí nebo může neaktivita mít i zcela jiné významy? To si rozebereme v následujícím článku.

Proč není dobré dělat ukvapené soudy

V momentě, kdy nám na někom záleží, můžeme mít přehnané ochranářské tendence. To se často projevuje i tak, že chceme být s milovanou osobou neustále v kontaktu.

Ne každý má však prostor nebo povahu k tomu, aby trávil dlouhé hodiny psaním zpráv. Pokud stojí za malou aktivitou vašeho protějšku pádné důvody, rozhodně není na místě panika nebo výčitky.

Předtím než se pustíte do jakékoliv akce, uvědomte si, zda není aktivita druhé strany pochopitelná a neměli byste dát partnerovi nebo partnerce více prostoru.

Jak se tedy zachovat?

Jak již bylo řečeno, je zcela v pořádku, že má druhá strana své povinnosti a zájmy a nemá v některých chvílích čas sedět u telefonu nebo počítače. Jestliže se však situace opakuje nebo je doba mezi jednotlivými zprávami opravdu velmi dlouhá, je na čase jednat.

Sdělte muži nebo ženě svůj pohled na věc a vysvětlete, proč vás jeho nebo její neaktivita trápí. Pokud se vídáte i osobně, bude ideální si to vyříkat mezi čtyřma očima, pokud nikoliv, nebojte se mu nebo jí své pocity sdělit ve zprávě.

Dále sledujte, jak se k celé situaci postaví. Je možné, že si doposud vůbec neuvědomoval/a, že vám jeho/její. chování ubližuje a bude mít sebereflexi. Pokud nikoliv, zvažte ukončení společných vazeb.

Mohlo by vás také zajímat: Odepisuje po dlouhé době? Víme, jak se k tomu postavit

Myslete na sebe

A jedno důležité doporučení nakonec. Všechny poučky a návody jsou pouze doporučením, která se nemusí vůbec hodit pro vaši konkrétní situaci. Myslete především na sebe a na svoje mentální zdraví. Pokud máte pocit, že vás neaktivita druhé strany vyčerpává, vztah s takovým člověkem by pro vás pravděpodobně stejně neměl dlouhodobý význam.

Rozhodněte se proto spíše podle svého cítění a vidění celého problému než podle doporučení z internetu.

Zdroj: Bolde.com