Někteří z vás by si mohli myslet, že jakákoliv motorka je stoprocentně spolehlivým strojem, který nemůže potkat žádná závada. Opak je ovšem pravdou, protože motocykly postihují velmi podobné poruchy, jako dvoustopá vozidla. Chystáte-li se na koupi ojeté motorky, rozhodně byste do svého výběru měli zařadit bezporuchové stroje. Které motocykly tedy patří mezi nejspolehlivější?

PořadíNázevRok výrobyVýkonCena
1.Suzuki SV6501999 až současnost51,1 kW179 900 Kč
2.Kawasaki Ninja 250R1986 až současnost22 kW65 000 Kč
3.Honda GROM2014 až současnost7,4 kW97 900 Kč

Suzuki SV650

Mezi znalci se stroji Suzuki SV650 dostává až mýtického obdivu, protože tuhle motorku není prakticky možné rozbít. Díky své robustnosti, jednoduchosti a přitom relativně vysokém výkonu se hodí pro všechny začátečníky, ale i pokročilé jezdce, kteří si chtějí užívat ničím nerušené projížďky. Velkou výhodou tohoto motocyklu Suzuki je dlouholetá výroby, a tím pádem dobrá dostupnost náhradních dílů. Nepočítejte však s tím, že byste museli součástky shánět často.

Kawasaki Ninja 250R

Modelová řada Ninja 250R je od počátku výroby neuvěřitelně populární, a to hlavně díky své cenové přívětivosti a robustnosti. Motorka je osazena vysoce kvalitními díly, které si vyrábí přímo továrna Kawasaki ve specializovaném závodě. Největším benefitem je prakticky nerozbitný motor. Pokud se o něj budete starat podle předem daného servisního plánu, nenechá vás vaše Ninja 250R nikdy na holičkách.

Honda GROM

Značka proslulá výrobou lidových motocyklů dodnes dokazuje, že její stroje patří k těm nejspolehlivějším na světě. Model GROM je na pohled sice malý, ale na silnici si s ním užijete velké množství zábavy. Kromě toho je motorka extrémně agilní a na okruhu s ní klidně můžete jezdit celý den. Samozřejmostí je spolehlivý pohonný agregát a kvalitní díly, na nichž si Honda zakládá.

Pokud sháníte spolehlivou motorku, pak se rozhodně poohlédněte po stroji japonské výroby. Země vycházející Slunce je totiž kolébkou jednostopých vozidel.

Další články