Jídlo a pití

Nejméně kalorický alkohol

Nejméně kalorický alkohol

Alkohol je samozřejmě nežádoucí nejen v rámci držení diety, ale i z pohledu zdravotních rizik. I přesto ho většina lidí alespoň čas od času konzumuje. Pokud si hlídáte příjem energie, může pro vás být důležité, jaké energetické hodnoty jednotlivé druhy obsahují. V následujícím článku vám proto přinášíme pět tipů na nejméně kalorický alkohol.

Možností je celá řada

Hned na začátek je nutné konstatovat, že úplně se kaloriím samozřejmě při pití alkoholu vyhnout nemůžete. Pokud je chcete alespoň co nejvíce omezit. Můžete zvolit například:

  • vodku
  • bílé víno
  • světlé pivo
  • gin s dietním tonicem

Vodka

Protože vodka neobsahuje žádné sacharidy, je příjem energie z její konzumace poměrně významně omezen. Navíc je relativně chutná i v různých kombinacích, které také nejsou příliš bohaté na sacharidy. Pokud tedy chcete šetřit svůj příjem kalorií, například vodka se sodou pro vás může být zajímavou volbou.

Bílé víno

Obsah kalorií ve víně se poměrně zásadně mění s jednotlivými druhy. Obecně však platí, že konzumace menšího množství bílého vína se nemusí rovnat žádné katastrofě.

Mohlo by vás také zajímat: Jak dlouho nepít alkohol před jaterními testy

Světlé pivo

Zatímco běžné pivo obsahuje vyšší množství alkoholu a samozřejmě také kalorií, u světlejších a lehčích variant je tento problém částečně eliminován. Pivo ja navíc chutné i bez přidání dalších ingrediencí, takže dojde k eliminaci příjmu zbytečných kalorií. Samozřejmě opět platí, že je nutné konzumovat i pivo pouze s mírou a brát v potaz, že kalorie se v něm nachází.

Gin s dietním tonicem

Milujete gin s tonicem, ale díky dietě jste byli nuceni vynechat ho? Méně kalorickou alternativou pro vás může být volba dietního tonicu, který je již v tuzemských obchodech běžné k dispozici. Drink můžete doplnit o kousek čerstvého citrusu.

Zdroj: Healthline.com