Zábava

Nejlepší turecké telenovely

Nejlepší turecké telenovely

Svět telenovel je pro televizní diváky velmi specifickým žánrem, který se liší v závislosti na zemi svého původu. Na popularitě v posledních desetiletích pak nabral proud pořadů z Turecka, odkud pochází právě také řada telenovel. Mezi ty nejzajímavější patří bezpochyby následující seriály:

         

TipNázev
1.Aşk-ı Memnu
2.Kuzey Güney
3.Muhteşem Yüzyıl
4.Cesur ve Güzel

Aşk-ı Memnu (Zakázaná láska)

Televizní show Zakázaná láska, která vznikla na motivy stejnojmenného románu v letech 2008 – 2010 patří v rámci oblíbenosti tureckých telenovel k absolutní špičce. Zásadní podíl na prestiži tohoto seriálu má pak herec Kıvanç Tatlıtuğ, který se ve své domovině těší nekonečným zástupům fanynek. Příběh samotné telenovely se pak točí okolo motivů zakázané lásky, která vypukne mezi mladíkem z bohaté rodiny a nevinnou dívkou, a zatočí tak osudy všech příbuzných.

Kuzey Güney

Pod názvem této telenovely se ukrývají jména dvou hlavních hrdinů. Vypráví se zde příběh dvou bratrů, kteří se i přes své odlišné povahy zamilují do jedné ženy. To zapříčiní lavinu následných událostí, které máme možnost sledovat v celkem 80 epizodách seriálu natočených mezi lety 2011 a 2013.

Muhteşem Yüzyıl

Milovníci historických románů jistě ocení seriál Muhteşem Yüzyıl odehrávající se v dobách Osmanské říše. Ústředními postavami jsou zde Sultán Sulejman Nádherný a jeho manželka Roxolana.

Cesur ve Güzel – Brave and Beautiful

V telenovele s názvem Cesur ve Güzel sledujeme život mladíka Cesura, který se vrací do rodného městečka ve jménu pomsty za vraždu svých rodičů. Při svém putování pak narazí na krásou Sühan, do které se zamiluje. Netuší však, že se jedná o dceru vraha jeho otce a matky. Rozjede se tedy zápletka s mnoha zvraty a překvapeními, na konci které se Cesur musí rozhodnout mezi cestou msty a cestou lásky.