Ostatní

Nejjednodušší vysoká škola

Nejjednodušší vysoká škola

Jaká je nejjednodušší vysoká škola? Takovou otázku si pokládá spousta čerstvých absolventů středních škol, kteří by rádi dále pokračovali ve vzdělávání. Nejjednodušší vysoké školy identifikujete podle:

  • procentuální úspěšnosti studentů v přijímacím řízení
  • procentuální úspěšnosti zakončení studia
  • referencí současných studentů
  • shody s vaším osobním nadáním

Úspěšnost v přijímacím řízení

Může být jedním z indikátorů obtížnosti studia. U většiny vysokých škol si můžete snadno prostudovat statistiky z minulých let a zjistit, zda se na ně dostanete bez problémů nebo budete muset projít přísným sítem.

Vezměte v potaz, že obtížnost přijímaček nemusí přímo souviset s náročností studia a údaje je proto potřeba brát s určitou rezervou.

Mohlo by vás také zajímat: Nejlehčí střední škola

Úspěšnost zakončení studia

O něco více vypovídající je statistika úspěšného zakončení studia na dané vysoké škole. Pokud vidíte, že drtivá většina studentů neprojde prvním ročníkem nebo dokonce semestrem, pravděpodobně se bude jednat o velmi náročný obor. Vysoká úspěšnost naopak samozřejmě indikuje, že studium nemusí být tolik náročné.

Reference od studentů

Ještě lepší zpětnou vazbu získáte, pokud se spojíte přímo se současnými studenty vámi preferované školy. Mohou vám podat informace o obtížnosti jednotlivých předmětů i studia jako celku. Výborným nástrojem jsou v tomto ohledu skupiny na sociálních sítích, kde spolu studenti komunikují.

Váš talent

A to nejdůležitější na konec. Je téměř nemožné určit, která vysoká škola je obecně nejlehčí. Každý z nás má jiný talent a nadání a je velmi důležité vybrat takovou variantu, která bude odpovídat vašemu profilu. Snažte se zamyslet, v čem jsou vaše silné stránky a podle toho identifikujete i potenciálně nejlehčí školu přímo pro vás.

Zdroj: Bigfuture.collegeboard.org