Jídlo a pití

Nejhnusnější jídlo na světě? Tohle si raději neobjednávejte

Nejhnusnější jídlo na světě? Tohle si raději neobjednávejte

Chuť je samozřejmě velmi subjektivním vjemem, a proto je velmi obtížné definovat univerzálně chutné nebo naopak nedobré potraviny. Existují však pokrmy, které se těší oblibě u opravdu úzké skupiny populace, zatímco zbytek je považuje za nechutné. Za nejhnusnější jídlo na světě bývají často považovány následující pokrmy:

  • Gomutra
  • Surströmming
  • Balut
  • Panenská vejce

Gomutra

Hned první místo v našem výběru zaobírá Gomutra, která je posvátným pitím z Indie. Jedná se o kravskou moč, kterou lidé konzumují pro její údajné léčivé účinky. Přestože její chuť je pochopitelně velmi odpudivá, má prý působit například proti lepře či onemocnění jater.

Mohlo by vás také zajímat: Nejméně kalorický alkohol

Surströmming

Jídlo, které je původem ze Švédska se skládá a ryb. Na tom by samo o sobě nebylo nic odpudivého, kdyby nebyly ryby zkvašené. Kromě velmi charakteristické chuti se pokrm vyznačuje téměř nesnesitelným zápachem. Na internetu můžete najít celou řadu videí slavných YouTuberů, kteří se snaží Surströmming konzumovat a prožívají u toho velmi nepříjemné chvíle.

Balut

Je vejce, které obsahuje kachní či slepičí embrio. Podává se vařené nebo pařené a setkáte se s ním především na Filipínách. I u této potraviny platí, že je blahořečena díky svým potenciálním zdravotním benefitům, ale vzhledem ke své konzistenci je rozhodně vhodná pouze pro odvážlivce.

Panenská vejce

A u vajec ještě chvíli zůstaneme. Také z Asie (konkrétně z Číny) totiž pochází pochoutka zvaná panenská vejce. Jedná se o běžná vejce, která jsou však vyvařována a dušena v moči malých chlapců. Díky tomu mají prý mnoho zdravotních benefitů, ale také velmi nelichotivou a charakteristikou pachuť.

Zdroj: Disgustingfoodmuseum.com