Bojíte se nabourání do Messengeru nebo vás jen zajímá, jakým způsobem ho útočníci nejčastěji realizují a jak se proti němu bránit? Připravili jsme pro vás článek, který rozebírá všechny důležité aspekty.
3 nejčastější způsoby nabourání do Messengeru
Útočníci pro vstup do vašeho účtu nejčastěji používají jeden z těchto způsobů:
- instalace stalkerware programů – sledují váš telefon a zaznamenávají přihlašovací údaje
- phishingové útoky – útočník odešle URL adresu se vzhledem přihlašovací stránky a zneužije vámi zadané údaje
- uhádnutí hesla – útočník prolomí vaše snadné heslo buď jednoduchým uhádnutím nebo prostřednictvím speciálního softwaru
Narušení soukromí není legální
Samozřejmě platí, že všechny uvedené způsoby jsou ilegální a krajně nemorální. Pokud druhé osobě heslo dobrovolně nesdělíte a nedáte jí svůj souhlas k tomu, aby se ve vašem Messengeru svobodně pohybovala, nemá na to právo. Útočníci prostřednictvím nich mohou nejen získat vaše citlivá data, ale také zneužít váš profil k dalším nekalostem nebo vás například vydírat zveřejněním vašeho soukromí. Pokud se vám něco takového stane, obraťte se na policii.
Mohlo by vás také zajímat: Jak se dostat na cizí Messenger: 3 způsoby a proč je nepoužít
Bránit se můžete poměrně snadno
Naštěstí existuje poměrně velké množství způsobů, jak se můžete nabourání do Messengeru bránit. Naprostým základem je zapnout dvoufázové ověření přihlašování, díky kterému bude potřeba každé přihlášení vždy potvrdit na druhém zařízení.
Facebook zároveň v záložce „Nastavení soukromí“ a „Zabezpečení a přihlašování“ umožňuje kontrolu všech přihlášení do vašeho účtu a nabízí seznam aktuálně přihlášených zařízení včetně jejich lokace. Můžete tak snadno zkontrolovat, zda k vašemu účtu někdo nepřistupuje neoprávněně.
Zdroj: Abc7chicago.com