Bydlení a zahrada

Myčka Goddess chyba E2

Myčka Goddess chyba E2

Myčka je v domácnosti bezesporu užitečným pomocníkem. Nicméně vás může překvapit, pokud nefunguje tak, jak by měla. Moderní myčky signalizují chybový stav pomocí příslušného kódu. Co znamená ten s označením E2 u myček Goddes?

Jak porozumět svojí myčce

Pokud potřebujete zjistit, co znamená konkrétně kód na displeji přístroje, spolehlivě by vám na tuto otázku měl odpovědět český návod dodaný s vaším spotřebičem.

Jestliže jej nemáte, pokuste se s pomocí vyhledávače podle typového značení zařízení návod dohledat. Případně zkuste oslovit výrobce či prodejce, zda pro daný model návod má k dispozici. Zejména u starších myček však už může být hledání návodu problematické.

Co znamená chyba E2

Nejen u značky Goddes, ale i u jiných výrobců se chybový kód E2 týká přívodu vody. Spotřebič jednoduše v tomto chybovém stavu nedokáže načerpat vodu, kterou potřebuje pro umytí nádobí. Příčina problému i jeho řešení pak může obnášet několik variant:

Příčina problémuJak problém vyřešit
Zavřený vodovodpostačí otevřít vodovodní kohoutek
Zablokovaná přívodní hadiceje potřeba odblokovat hadici, která může být ucpaná
Ucpaný filtr přívodu vodyje nutné zkontrolovat filtr, který může být znečištěný

V případě, že problém svépomocí nedokážete vyřešit, obraťte se na příslušný servis. K dalším příčinám vyvolávajícím zobrazení tohoto chybového kódu spotřebiče může patřit i malý tlak vody nebo rozbité čerpadlo v myčce. Někteří uživatelé také mají zkušenost s chybou způsobenou ucpaným zásobníkem na sůl.

Pouze technik nicméně bude schopen diagnostikovat závadu přesněji. Kontakt na tuto pověřenou osobu naleznete v návodu k obsluze přístroje nebo v záručním listu. Pakliže jej k dispozici nemáte, obrátit se s dotazem můžete opět jak na prodejce, tak i přímo na výrobce vaší myčky.

Výjimkou nejsou závady ani na zcela nových spotřebičích. V takovém případě však nebývá problém s uznáním reklamace a opravou myčky ještě v záruční lhůtě.