Bydlení a zahrada

Myčka Bosch – chyba E19

Myčka Bosch – chyba E19

Přestože jsou různé modely myčky na nádobí na trhu již celá desetiletí, jejich intenzivnější používání v domácnostech se rozšířilo až v posledních letech, zejména díky pokročilým technologiím a propracovanému designu. Moderní myčky jsou vybaveny řadou systémů, které pomáhají optimalizovat proces mytí, včetně zabezpečovacích prvků. Nezbytnou součástí jejího správného fungování je tak zabudovaná diagnostika, jejíž pomocí lze v případě poruchy určit, jak závažná je.

Diagnostické systémy pro moderní myčky

V současné době nalezneme myčku na nádobí prakticky v každé vícečlenné domácnosti a její výhody spočívají nejen v úspoře vody a optimalizovanému procesu mytí, ale především v úspoře času. V porovnání s modely, které byly užívány dříve, moderní myčky jsou opatřeny celou řadou komponent a systémů, jež slouží k zajištění bezpečného a úsporného provozu. Jednotlivé komponenty jsou pak zahrnuty do diagnostického systému, který pracuje se standardizovaným značením chybových stavů.

Standardizované chybové hlášení

Diagnostika využívající standardizovaných chybových hlášek je výhodná především pro rychlou orientaci v problémech elektronického spotřebiče. Čím komplikovanějším řízením spotřebič disponuje, tím důležitější je aplikace takového systému – v případě poruchy je možné servisního technika ihned informovat o předpokládané závadě a nutnosti zásahu či případné výměny komponenty, celý proces se tak velmi urychluje. U myček značky Bosch od společnosti Siemens je využíván standardizovaný systém s chybovými kódy E01-31, které doplňují světelné kontrolky. Chyby jsou členěny do těchto kategorií:

  • chyby vyžadující zásah servisního technika / výměnu komponenty
  • chyby vyžadující kontrolu technických komponent na straně zákazníka
  • chyby vyžadující primární restart zařízení
  • chyby vyžadující kontrolu naplnění pračky
KategorieChyby
Volat servisE06, E07, E09, E10, E11, E15, E16 (opakovaná chyba), E19, E20, E21, E23, E26, E31
Kontrola komponentE12, E14, E16, E18, E22, E24, E25, E27
Restart zařízeníE01, E02, E03, E04, E05, chybový kód jinde neuveden
Kontrola plněníE08, senzor tablety soli, senzor dvířek

Chybový kód E19

Jak je uvedeno v tabulce, chybový kód E19 je zařazen do kategorie závad, které vyžadují zásah servisního technika. Tento kód označuje chybu na přívodním ventilu myčky, který může být zanesený nebo poškozený a je nutné ho vyměnit. Pokud se tento chybový kód objeví na displeji myčky, volejte zákaznický servis a uveďte tento kód chyby, servisní pracovník si k opravě rovnou přinese náhradní díly.