Ostatní

Může plynová pistole zabít?

Může plynová pistole zabít?

Může plynová pistole zabít? To je otázka, kterou si klade nejeden potenciální zájemce o koupě tohoto typu zbraně. Jaké jsou její specifikace a zda je plynová pistole životu nebezpečná si rozebereme v následujícím článku.

Plynová pistole zabít může

Na hlavní otázku odpovíme hned v samotném úvodu našeho textu. Plynová pistole dokáže člověka vážně poranit a za určitých okolností i zabít. Vzniklý tlak je velmi nebezpečný a pro tělo může mít fatální následky.

Při střelbě za běžných podmínek a zasažení cíle z větší vzdálenosti dojde vlivem tlaku v drtivé většině případů „pouze“ k poranění. Pokud by však došlo k hypotetické situaci, kdy by byla pistole přiložena přímo ke kůži člověka, mohou se dopady radikálně zvýšit. Obzvláště rizikovou oblastí těla je pak samozřejmě zejména hlava a jmenovitě především ústa, uši nebo oči.

Mohlo by vás také zajímat: Může Flobertka zabít?

Nesprávné zacházení je velmi nebezpečné a nevhodné

Zároveň se však hodí uvést, že plynová pistole je díky své účinnosti velmi nebezpečná a nesprávné nakládání s ní může být značně rizikové. Nejde pak jen o morální bariéry, ale také o právní následky případného nesprávného a neoprávněného použití. Jedná se o zbraň a není zkrátka vhodné brát ji na lehkou váhu.

Pokud se chcete proškolit, abyste mohli používat zbraň například k sebeobraně, měli byste se zaměřit na získání zbrojního průkazu a nikoliv nakupovat plynovou alternativu.

Zdroj: Gunfire.com