Zdraví a krása

Módní plavky v roce 2023: Jaké vybrat?

Módní plavky v roce 2023: Jaké vybrat?

Plavková sezóna je nedaleko a brzy se konečně dočkáme období, kdy budeme moci vyrazit na koupaliště, k moři, nebo třeba na zahradu v plavkách. Pokud jsou právě plavky pro vás letošním tématem číslo jedna, čtěte dál. Pomůžeme vám vybrat pro letošní rok takové, které budou nejen trendy a šik, ale budete se v nich cítit božsky.

Dejte šanci retru

Co se týče módních střihů, v roce 2023 budou dominovat především ty retro. To znamená plavky s vysokým pasem a zdobením v podobě mašlí nebo šperků a korálek. Takové plavky představují návrat do 50. a 60. let a to, že se jejich popularita opět vrací, má svůj důvod: Zdůrazní vaše ženské linie a přitom jsou hravé a nevšední.

Hravé volánky pro milovníky barev

Mezi další plavkové trendy patří plavky s volánky, které jsou ležérní a hravé. Pokud vám nevadí výraznější provedení, pak směle do nich. Volit můžete i výraznější pastelové barvy nebo zvířecí vzory. V roce 2023 můžete vsadit na různě barevné odstíny, které se hodí pro každý odstín pleti. Pastelové tóny jako růžová, modrá nebo světle žlutá budou táhnout ve velkém, stejně jako sytější barvy zelené či korálové. Výrazné a živé barvy jsou v letošním roce velkým hitem a dodají vám pocit radosti z léta.

Klasika, která neurazí, ale nadchne

Pokud nechcete divočit, ale rádi byste vybraly nový model, pak vsaďte na ten léta osvědčený. Klasický černý a bílý nebo námořnický proužkový vzor nikdy nevyjde z módy. Tyhle univerzální barvy můžete i jednodušeji kombinovat se zbytkem outfitu.

TIP: Milovníci dvoudílných plavek můžou vybrat ten pravý trendy kousek třeba na eshopu Sportano.cz: https://sportano.cz/plavani/sportovni-plavky/dvoudilne-plavky.

Když vás na opalování moc neužije

Stávající plavkový model můžete obměnit i v případě, že dáváte přednost více pohybu než skotačení u bazénu. Sezóna přináší i pro sportovní modely plavek celou řadu nových střihů a potisků. Můžete volit klasické jednobarevné, pokud je pro vás klíčová jednoduchost a minimalismus. I v těchto modelech ale můžete narazit na pestrobarevné vzory a extravagantní potisky. 

Moderní sportovní plavky můžete vybírat na: https://sportano.cz/plavani/sportovni-plavky

Táhnout budou i výrazné vzory

Stejně jako v loňském roce, i letos budou populární různé exotické vzory. Ať už si vyberete motivy květin, tropické potisky rostlin či zvířat, geometrické nebo etno vzory, rozhodně nešplánete vedle. 

Pokud si vyberete výraznější vzor, pak doporučujeme jej kombinovat spíše s méně výraznými barvami, které plavky pomohou zvýraznit. Retro plavky s vyšším pasem se hodí skvěle k retro šatům nebo plážovému šátku.

Plavky s volánky zase vypadají skvěle k plážovým šortkám nebo sukni. Experimentovat můžete s vrstvením různých střihů a barev plavek. Vytvoříte tak unikátní plážový outfit, který na nikom jiném neuvidíte. 

Údržba je klíč k dlouhé životnosti

Klíčem k dlouhotrvajícím zářivým barvám je správná péče. Nezapomeňte je po koupačce nebo opalovačce vždy pořádně opláchnout čistou vodou, abyste odstranily zbytky soli, chlóru a písku. Nenechávejte je také dlouhodobě namočené ve vodě nebo na přímém slunci. Plavky se doporučuje prát v mírně teplé vodě s jemným pracím prostředkem a bez použití sušičky.

Ať už vás zaujal jakýkoliv střih nebo barva, vybrat si plavky pro letošní sezónu můžete na e-shopu Sportano.