Barvy roku 2022: které kralují žebříčku trendů?

Trendy ve světě módy se mění stejně rychle, jako když člověk mrká okem. To, co se nosilo vloni, se už letos nenosí s takovým potěšením a radostí. To platí nejen u jednotlivých modelů šatů, kozaček nebo svetříků, ale také v případě barev. Pojďte se seznámit s aktuálními trendy barevnými odstíny, které mohou rozzářit nejen váš šatník, ale také vaše bydlení. 

Veri Peri kraluje letošnímu žebříčku

Ať už přemýšlíte o změně interiéru nebo šatníku, svou pozornost byste měli upnout především na jednu jedinou, byť trochu výraznější barvu. Na mysli máme kombinaci fialové a modré, která má červený podtón specifikující kreativitu a vynalézavost. Už víte, jakou barvu máme na mysli? Nejen vliesová tapeta či nová halenka by měla být nositelem tohoto odstínu. Veri Peri by měla doslova ovládnout letošní interiéry i sbírky oblečení. 

Jak už bylo zmíněno, jisté podtóny odstínu mají charakterizovat vynalézavost a kreativitu. Obecně je však barva symbolem síly. Byť je trochu výraznější, i milovníci neutrality na ni nedají dopustit zejména v kombinaci s klasickou černou nebo bílou.

Zazařte jako smaragd

Pokud svůj šatník nebo interiér chcete vyzdobit spíše barvou elegantnější, která se bude hezky kombinovat se zlatými nebo stříbrnými prvky, jež už máte zakoupené, vsaďte spíše na smaragdově zelenou. Tento odstín propaguje nejedna celebrita, která se nebojí na první pohled velmi formální barevný tón zanést do méně formálních outfitů. 

Smaragdově zelenou bychom našli na druhém místě letošního žebříčku barevných trendů čili těsně za zmiňovaným odstínem VerI Peri. Nosit se bude nejen na sukních a kabelkách či sakách, ale také si smaragdově zelená najde cestu do moderně zařízených interiérů zejména v podobě bytového textilu.

Výrazně modrá jako panáček Sonic

Vzpomínáte si na pohádku, ve které hlavní roli ztvárnil střapatý animovaný panáček, respektive ježek? Ano, máme na mysli postavu Super Sonic, která byla výrazně modrá čili dobře zapamatovatelná. Kdo by to byl řekl, že se právě podle této postavy budeme řídit i ve světě módních trendů. Právě letošní rok zmiňovanému odstínu opravdu nahrává do karet.

Milovníci neutrality jsou tedy poměrně smutní, protože béžová nebo bílá nejsou barvy letošního roku. Naopak vítězí jeden výraznější odstín vedle druhého. Holt v této době jsou barvy tím, co nám může spravit náladu. Pokud svůj šatník udržujete v neutrálních barvách, rozbijte tuto formální nudu právě výraznou modrou podle vzoru ježka Sonica. Nebojte se podobného kroku ani při zařizování vaší domácnosti, kde vsaďte alespoň na závěsy v této barvě.

Sytě růžová nejen pro blondýnky

Už dávno neplatí, že růžovou barvu by měly nosit jenom blondýnky. Zejména sytě růžová se hodí i k tmavším typům a nosit ji tedy mohou i brunety nebo černovlásky. Letošní rok ostatně právě sytě růžové (konkrétně odstínu květu orchideje) hraje do karet také. 

Možná si říkáte, jak vůbec tuto barvu zkombinovat. Ve světě módy se ji nebojte kombinovat s výrazně červenou nebo hnědou, ve světě bydlení ji pusťte třeba do své ložnice, nejen do dětského pokoje, kde vládne pevná ruka vaší malé princezny. 

Růžová je zdrojem optimismu, a dokonce nabádá člověku k vyšší produktivitě a kreativitě. Své místo by si tak tato barva měla najít i v pracovnách, kde mohou být jejími nositeli alespoň polštáře nebo abstraktní obrazy. 

Samozřejmě to stejně jako při tvorbě outfitů, tak při zařizování pracovny či jiné místnosti domu s růžovou nepřehánějte, ať výsledný efekt není spíše do očí bijícím kýčem. To už moderní není.

Jako máslový popcorn

Závěrem si zmíníme ještě jeden odstín, který lze přirovnat k popcornu. Takzvaná popcornově žlutá je méně výraznou, možná až pastelově jemnou barvou, hezky se kombinující například s tradiční bílou nebo černou barvou. Možná právě tento odstín bude to pravé pro milovníky neutrality, co říkáte?

Foto: Dovido.cz