Vztahy a láska

Líbím se mu, ale vyhýbá se mi

Líbím se mu, ale vyhýbá se mi

Líbím se mu, ale vyhýbá se mi, tuto větu pronesla ve svém životě nejedna žena. Mezi nejčastější příčiny takového chování muže patří:

  • stydlivá povaha
  • vztah nebo city k jiné ženě
  • nechce se vázat
  • nechápe situaci

Je stydlivé povahy

Povahové rysy samozřejmě silně ovlivňují naše jednání. Někteří muži, kteří například nemají dostatek zkušeností nebo vysoké sebevědomí mohou mít problémy se studem. Ten jim nedovoluje explicitně projevit co cítí a může je vést i k tomu, že se vám vyhýbají.

Má vztah nebo city i k jiné ženě

Napadlo vás, že možná nejste jediná žena v jeho „hledáčku“? Jestliže se vám vyhýbá, je možné, že hraje současně na dvě strany a nemůže si dovolit, aby ho druhá žena viděla ve vaší přítomnosti. V tomto případě je nejlepší se na rovinu dotázat, na čem vlastně jste a co máte od muže očekávat.

Mohlo by vás také zajímat: Stydlivý zamilovaný muž

Nechce se vázat

Další častou variantou vedoucí k podobnému chování bývá u mužů strach ze závazků a upoutání se ve vztahu. Ať už jde o minulé negativní zkušenosti nebo životní filozofii, někteří muži se v určitých životních situacích vztahům jednoduše vyhýbají.

Nechápe situaci situace

Posledním důvodem, který je ale také velmi častý je nepochopení situace ze strany muže. Jeho stažení a utlumení snahy o získání vašeho srdce může pramenit například z nabytí dojmu, že o něj nestojíte. Pokud máte podezření, že k něčemu podobnému mohlo dojít, nejlepším řešením je otevřená komunikace s vyříkáním situace.

Zdroj: hackspirit.com