Mikádo je stále moderní střih. Co vás čeká, pokud se rozhodnete si ho pořídit a pro koho se vlastně hodí? Sluší i starším ženám?

Pro koho se hodí mikádo

Mikádo je kratší sestřih, u kterého vlasy sahají maximálně k ramenům. Jinak se též nazývá bob. Vlasy u něj nemusejí být v jedné délce, oblíbený je i střih tzv. do podkovy.

Účes je velmi elegantní a navíc neustále stylový. Mikádo se však rozhodně nehodí pro každou nositelku. Stejně jako jiné účesy má i tento styl své limity. V potaz je přitom nutné brát nejen to, jaký jste typ, ale i kolik péče svým vlasům můžete a chcete věnovat.

Mikádo sluší hlavně majitelkám symetrické oválné tváře. Jejich obličej působí jemně, proto je vhodné, když ho necháte vyniknout. Hranatý nebo kulatý obličej je spíše na místě více zjemnit delším sestřihem.

To je i důvod, proč se ho někdy obávají starší ženy. Nicméně tento účes je vhodný pro všechny generace. Pokud se bojíte přílišné extravagance v podobě krátkého mikáda nebo asymetricky zastřižených vlasů, jednoduše svého kadeřníka požádejte, aby vám ustřihl pouze delší vlasy. Následně už si je můžete sama upravit, jak vám vyhovuje. Tento styl „unese“ jak hladkou eleganci, tak rozverně zvlněné vlasy.

Mikádo unosí i majitelky méně kvalitních vlasů

Proto příliš nezáleží na typu vlasů. Zatoužíte-li po mikádu, můžete si ho dopřát jako majitelka vlasů rovných i od přírody kudrnatých.

Zvolte si účes v délce nad konec krku s prameny stejné délky a získáte naprosto vděčnou úpravu dokonce i pro jemné prameny, které při stylingu poměrně často „zlobí“. Kvalita vlasů přitom „jde dolů“ často právě s věkem, kdy se prameny stávají jemnější a lámavější. Zároveň to ale neznamená, že se s každými dalšími a dalšími narozeninami musíte zbavovat centimetrů své hřívy. I v pozdějším věku je na místě si uchovat ženskost.

Pokud si chcete dopřát stylový účes, pak vezte, že i mikádu sluší ofina. I v tomto směru je mikádo velice variabilní. Nosí se jak vzdušná prostříhaná ofina, případně můžete sáhnout po husté a zarovnané verzi.

Mikádo navíc není náročné na údržbu. Jeho jedinou nevýhodou je tak pouze to, že ho nezvládnete sepnout do culíku.

Další články