Jídlo a pití

Kolik váží pizza

Kolik váží pizza

Pizza je jedním z celosvětově nejoblíbenějších pokrmů. Díky její dostupnosti dochází k poměrně zásadním rozdílům v metodice její výroby a proto se můžeme setkat s různými velikostmi. Kolik váží pizza v průměru? To si rozebereme v následujícím článku.

Záleží na celé řadě faktorů

Hned na začátek je nutné konstatovat, že univerzálně není samozřejmě možné konstatovat, kolik by měla pizza vážit. Záleží na obrovském množství faktorů. Od druhu pizzy, přes použité těsto až po uváděnou velikost v dané pizzerii. Vše je zkrátka velmi individuální a stejná pizza může v podání dvou různých restaurací vážit zcela odlišně.

Mohlo by vás také zajímat: Příloha ke steaku

Běžná váha a trocha statistik

Na druhou stranu je však samozřejmě možné definovat standardní průměr, kolik pizza váží v běžných restauracích. Pizza o standardní velikosti uváděné v restauracích jako „M“ obvykle váží kolem 500-700 gramů. Pokud zvolíte ty největší pizzy, můžete se dostat poměrně snadno až k hodnotám kolem jednoho kilogramu. Naopak nejmenší pizzy, které jsou běžně dostupné jako zmražené polotovary v supermarketech mohou vážit většinou kolem 300-400 g.

Vždy si vyžádejte informace

Z výše uvedeného vyplývá, že pokud chcete mít dobrou představu o hmotnosti vámi objednávané pizzy, měli byste si vždy předem vyžádat informace u obsluhy. Nejčastěji se je dočtete v jídelním lístku. Pokud objednávat pizzu v rámci rozvozu, měl by mít prodejce informace uvedené na svých webových stránkách a nebo vám je poskytnout na objednávkové lince.

Zdroj: Thecoldwire.com