Zvířata a domácí mazlíčci

Kolik stojí kapybara

Kolik stojí kapybara

Kapybary nepatří mezi tradiční domácí mazlíčky. I tak se ale najednou nadšení chovatelé, kteří se o jejich pořízení mohou zajímat. Kolik stojí kapybara závisí na několika faktorech, obecně se však cena pohybuje v rozmezí 25-100 tisíc Kč.

Cena se odvíjí od lokality prodeje

Hned na začátek je nutné konstatovat, že v České republice chov kapybar v podstatě neexistuje. Setkat se s nimi můžete pouze v zoologické zahradě. Pokud byste se tedy skutečně rozhodli pro jejich pořízení, museli byste pro ně vyrazit do zahraničí. Cena se pak pohybuje v rozmezí desítek tisíc, ale je potřeba přičíst také náklady na dopravu a především počítat s tím, že pro dovoz je potřeba zajistit všechny právní náležitosti.

Mohlo by vás také zajímat: Ondatra vs. nutrie 

Chov je velmi náročný

Navíc také platí, že chov kapybar je velmi náročný. Není možné chovat pouze jedno zvíře, protože se jedná o jedince zvyklé na život ve skupině. Také musíte počítat s velkými nároky na životní prostor a s pořízením zvířete se proto pojí i celá řada dalších nákladů.

Raději volte alternativy

Z výše uvedeného proto vyplývá, že vysoká cena není jedinou překážkou v chovu kapybar. V tuzemsku je chov téměř nemožný a rozhodně vám doporučujeme zvolit raději méně náročné alternativy. Pokud se i přes všechny výše uvedené argumenty pro chov rozhodnete, určitě vše konzultujte s odborníkem a počítejte s velmi vysokými náklady.

Zdroj: Thesprucepets.com