Vztahy a láska

Když žena přestane komunikovat: 5 tipů, jak situaci řešit

Když žena přestane komunikovat: 5 tipů, jak situaci řešit

Když žena přestane komunikovat, může to být pro muže velmi frustrující a v mnoha případech se uchýlí k nevhodnému řešení nebo komunikaci také utne. Jak by měl muž postupovat správně, aby pozornost ženy získal zpět? Ačkoliv neexistuje návod platný pro každou situaci obecně je vhodné:

  • ujistit se, zda je žena v pořádku
  • identifikovat příčiny
  • přidat svůj pohled na věc
  • nevytvářet nátlak
  • zaměřit se na své sebezdokonalení

Ujistěte se, zda je žena v pořádku

V první řadě byste měli zjistit, zda utnutí komunikace není způsobeno například vážnými zdravotními potížemi nebo zraněním, které si vyžádalo hospitalizaci. Ujistěte se, že odmlka pramení skutečně z nezájmu o komunikaci a nikoliv z externích vlivů, které sama žena nemůže ovlivnit.

Identifikujte příčiny

Pokud již víte, že na vině je její nezájem o další komunikaci, pokuste se identifikovat, jaké jsou její důvody. Přestala komunikovat po hádce? Máte podezření, že se vídá s jiným mužem? Abyste mohli učinit jakékoliv další kroky, pokuste se její rozhodnutí pochopit.

Mohlo by vás také zajímat: Ignorace po rozchodu

Přidejte svůj pohled na věc

Pokud vám neodpověděla na několik zpráv a nereaguje na vaše telefonáty, nežebrejte o pozornost, ale raději jí napište svůj pohled na věc a poté se stáhněte. Dejte jí vědět, že vám na ní záleží, že u vás má stále otevřené dveře a případně i přiznejte své skutečné chyby, kterých jste si vědom.

Nevytvářejte nátlak

S předchozím doporučením souvisí i to, že je naprosto nevhodné vytvářet na ženu zbytečný nátlak a snažit se ji donutit, aby s vámi opět komunikovala. Její rozhodnutí musí být svobodné a jakékoliv výlevy vzteku nebo výčitek situaci jen zhorší.

Zaměřte se sami na sebe

Na konec asi to vůbec nejdůležitější. Pokud s vámi žena přestane komunikovat, máte spoustu času sami pro sebe a prostor pro své sebezdokonalování. Zaměřte se na stránky, které jste identifikovali jako možný spouštěč jejího nezájmu a začněte na nich intenzivně pracovat. Dříve nebo později vaše změny k lepšímu jistě zaznamená a pokud nebude mít zájem, budete připravení budovat jakýkoliv jiný vztah na lepších zákaldech.

Zdroj: Lawyersnlaws.com