Lifestyle

Když se muž neozývá

Když se muž neozývá

Váš vztah je teprve v začátcích a jeho chování pro vás nemusí být úplně čitelné. Čekáte marně na odpověď na zprávu nebo odezvu na telefonát? Proč a co za tím je? Máte se připravit na konec vztahu?

Randíte spolu a on se neozývá? Kdy nepanikařit

V první řadě je potřeba si uvědomit, zda se partner ke komunikaci staví podobně rezervovaně od samého počátku, nebo došlo k náhlé změně.

V případě, že se muž přestal ozývat náhle, mohou za tím samozřejmě být objektivní důvody: Má jednoduše moc práce, případně řeší vážné problémy, se kterými se chce poprat sám a zatím se vám netouží svěřit. V takovém případě je lepší diplomaticky vyčkat.

Co když vzájemná komunikace trochu drhne už od prvního rande? To, že muž nereaguje na zprávy nebo SMS nemusí automaticky znamenat, že jeho zájem o vás je vlažný. Může to signalizovat pouze to, že ho jednoduše podobné moderní „vymoženosti“ příliš nebaví a raději si důležitá sdělení ponechá na osobní setkání s vámi.

Jestliže vaše vzájemná komunikace funguje, není třeba se zneklidňovat. Jak to poznáte? Signálů, kterých byste si měla všimnout, je několik:

PořadíPopis signálu
1.Věnuje vám svůj čas.
2.Trpělivě vám naslouchá.
3.Pamatuje si, co říkáte.
4.Je připraven se o vás gentlemansky postarat v případě, že máte problém.

Které signály ve vztahu upozorňují na problémy

Dejte na svou intuici: Pokud máte pocit, že tu zkrátka „něco nehraje“ a v jeho přítomnosti se neustále nervózně ošíváte a v hlavě analyzujete každý jeho krok a slovo a přesvědčujete sebe samotnou, že je vše v pořádku, vůbec to tak být nemusí.

Kapitolou sama pro sebe je to, pokud se váš nový adept na pana Božského sice ozývá, ale s železnou pravidelností výhradně za účelem toho, abyste společně „zapluli“ pod peřinu. Sama si položte otázku, kolik času se strávili i jiným typem vzájemného poznávání. Nemusíte ho brát rovnou na rodinnou oslavu vaší babičky, ale pokud vás po několika společně prožitých týdnech nevzal jinam, než na noc k sobě do bytu, měla byste zpozornět. 

Pokud se váš nový objev neustále vymlouvá a hledá důvody, proč nemá čas na další rande, postupně vám přestane odepisovat a začne vás tiše ignorovat, je pravděpodobné, že jste se stala obětí fenoménu s názvem ghosting.

Jde o stav, kdy se jednoduše ten druhý potichu „vypaří“ doslova jako duch. Ghosting přitom není jevem doprovázejícím jen čerstvé vztahy. Vyghostovat vás může i váš dlouholetý partner. K podobné taktice se uchylují ti, kteří si tuto nepříjemnou chvíli hodlají usnadnit: Jednoduše nechtějí čelit emocím spojeným s rozchodem a vašemu zklamání.