Vztahy a láska

Kdy si žena uvědomí, co ztratila

Kdy si žena uvědomí, co ztratila

Máte za sebou těžký rozchod a zajímá vás, kdy si žena uvědomí, co ztratila, když váš vztah skončil? To si rozebereme v následujícím článku.

Uvědomění přichází většinou do půl roku

Tématu vnímání ztráty partnera jsme se již věnovali v samostatném článku, který najdete zde. Na tomto místě tedy nebudeme zabíhat příliš do detailu a vystačíme si s uvedením skutečnosti, že po rozchodu běžně přichází fáze stýskání v rozmezí dvou až šesti měsíců. V těchto chvílích zároveň ve většině případů dojde i k projevům uvědomění ztráty.

Je nutné zohlednit kontext

Výše uvedená statistika je však samozřejmě velmi výrazně zobecněná. Vždy záleží na kontextu každého vztahu, povahy obou bývalých partnerů nebo okolnostech samotného rozchodu.

V případě, že došlo z vaší strany k zásadnímu prohřešku typu nevěry nebo násilí, pravděpodobně se uvědomění ztráty u ženy vůbec neprojeví. Pokud byly naopak důvody ukončení vztahu marginální, může uvědomění přijít i podstatně dříve.

Zaměřte se sám na sebe

Dobu, kdy si žena uvědomí, co ztratila tak nemůžete nijak zásadně ovlivnit. Nejlepším přístupem, který byste po rozchodu měli aplikovat je práce na sobě samém. Ať už zdokonalíte svou psychickou nebo fyzickou stránku, vždy bude mít váš posun pozitivní dopady na případnou možnost obnovení vztahu i potenciální navázání nového.

Zdroj: Magnetofsuccess.com