Vztahy a láska

Kdy je rozchod definitivní

Kdy je rozchod definitivní

Ukončili jste vztah a nejste si jistí, zda je to opravdový konec? Zajímá vás, kdy je rozchod definitivní? Přestože rozchody mohou přinášet různé specifické situace, obecně platí, že nejčastěji jsou definitivní pokud:

  • Vy nebo váš bývalý partner máte již jiného partnera
  • Byly důvody rozchodu velmi vážné a vztahy mezi oběma partnery byly nenávratně porušeny
  • Jeden nebo oba partneři se cítí po rozchodu lépe
  • Jeden z partnerů dá jasně najevo, že nemá zájem o jakýkoliv další kontakt

Nový partner

Vstupuje do hry někdo třetí? V tom případě se šance na obnovení vztahu podstatně snižují. Pokud váš bývalý partner má již novou lásku, měli byste se přes celu situaci přenést a začít také budovat nové vazby.

Mohlo by vás také zajímat: Co říká zamilovaný muž

Vážné důvody

Pokud byla důvodem rozchodu nevěra nebo například násilné chování jednoho z partnerů, je velká pravděpodobnost, že bude odloučení definitivní. Ve většině případů je to navíc v zájmu obou bývalých partnerů.

Úleva jednoho z partnerů

Cítíte po rozchodu vy nebo váš partner podstatnou úlevu a zlepšení života? Pak byl rozchod pravděpodobně definitivní. Přestože láska může vést k iracionálním rozhodnutím, málokdo bude mít po rozchodu tendenci vracet se zpět do vztahu, který ho trápil a nedával mu žádnou přidanou hodnotu.

Úplná ztráta zájmu

Pokud vám bývalý partner dal jasně najevo, že již nestojí o jakýkoliv kontakt s vámi (například si zablokoval vaše telefonní číslo nebo profil na sociálních sítích), je šance budoucího obnovení vztahu velmi malá. V takových případech byste měl/měla začít žít nový život a zbytečně se netrápit.

Vše je individuální

Ale pozor, přestože všechny výše uvedené důvody bývají ve většině případů impulsem k nenávratnému rozchodu, mohou existovat i výjimečné případy, kdy se vše odvíjí jinak. Vždy tedy záleží na kontextu událostí vaší konkrétní situace.

Zdroj: Hernorm.com