Zdraví a krása

Kam se zánětem šlach?

Kam se zánětem šlach?

Máte příznaky zánětu šlach a chcete navštívit odborníka? Nevíte, na jaké oddělení se dostavit? Může Vám pomoci i Váš praktický lékař? V tomto článku si rozebereme, kam se zánětem šlach. 

  • Ortopedie
  • Chirurgická ambulance
  • Praktický lékař

Ortopedie

U ortopeda je důležité se před návštěvou objednat. Mnohdy jsou ale nabízeny termíny, které Vám nemusí vyhovovat. Čekací lhůta může dosahovat i několika měsíců a pokud máte zánět šlach rozvinutý je pro Vás důležitý každý den čekání. 

Ortoped často řeší chronické záněty. Pokud se Vám zánět šlach vrátil již po několikáté a zhoršuje se je na místě se objednat a mezitím zavolat o radu, jak můžete začátek léčby realizovat pomocí domácích produktů či potravin.

Chirurgická ambulance

Zánět šlach je nevyzpytatelný, a tak Vás může jeho průběh překvapit. Pokud pozorujete značné zhoršení a například masivní otok neváhejte a spěchejte na chirurgickou ambulanci. Tam pouze počkáte v čekárně, dokud nepřijdete na řadu. 

Dalším krokem je často rentgen, který si lékař vyžádá. Díky tomu lékař lépe porozumí Vašemu zánětu a dokáže Vám pomoci s léčbou a v případě potřeby nasadí dlahu a vhodná antibiotika.

Mohlo by Vás také zajímat: Bolest kolena zezadu

Praktický lékař

Pokud máte svého praktického lékaře poblíž můžete se vydat i do jeho ordinace. Praktický lékař Vám většinou vypíše žádanku na rentgen a pošle Vás na ortopedii, kde Vám díky žádance dají brzký termín a Vy tak nemusíte čekat několik měsíců.

Praktický lékař Vám zřejmě v případě začínajícího zánětu šlach doporučí klid na lůžku, obklady a předepíše Vám antibiotika.

Zdroj: Medicalnewstoday.com