Bydlení a zahrada

Kam dát aviváž a kam prací prášek

Kam dát aviváž a kam prací prášek

Praní není díky automatickým pračkám v dnešní době žádným náročným procesem. I přesto vás v některých případech může zmást například volba správného programu nebo rozhodování kam dát aviváž a kam prací prášek. Právě na tuto otázku vám přinášíme odpověď v následujícím článku.

Podívejte se do návodu

Obecně platí, že když si nejste jistí kam prášek a aviváž umístit, bude nejlepším řešením vyhledat informace v návodu přímo k vašem modelu pračky. Pokud jej fyzicky nevlastníte, nemusíte klesat na mysli, protože na internetu se nachází v elektronické podobě návod téměř ke všem dnešním modelům.

Poté již stačí jen vyhledat příslušnou sekci a informovat se o tom, kam dát aviváž a kam prací prášek, což uvádí každý výrobce zcela explicitně a jednoduše.

Mohlo by vás také zajímat: Jak vybrat pračku

Kam obvykle patří prášek a kam aviváž

I přes zmiňovanou dostupnost návodů v elektronické podobě se samozřejmě může stát, že k nim nemáte přístup, například díky staršímu datu výroby vašeho spotřebiče. V tomto případě vám nezbývá nic jiného, než se řídit obecnou poučkou.

Přihrádka na prací prášek bývá obvykle ze všech největší, protože je ho potřeba největší objem, jeho obvyklou značkou je symbol s číslicí II. Zásobník na aviváž je zase specifický tím, že bývá částečně vyplněn plastovou přepážkou a obvykle je označen malou květinou. Poslední zásobník se využívá pro předpírku a nejčastěji je označen číslicí I, zároveň bývá podstatně menší než zásobník na běžné praní, takže by nemělo docházet k jejich záměně.

Zdroj: beko.co.uk