Jídlo a pití

Je sushi dietní

Je sushi dietní

Patří sushi mezi vaše oblíbené pokrmy a rádi byste si ho dopřáli i v období, kdy se snažíte hubnout? Pak by vás mohlo zajímat, jestli je sushi dietní. Odpověď na tuto otázku si rozebereme v následujícím článku.

Záleží na celkovém kalorickém příjmu

Hubnutí nebo nabírání je vždy determinováno vašim kalorickým příjmem a výdejem. Pokud chcete držet dietu a hubnout, musíte spálit více kalorií než přijmete. Z tohoto důvodu, není možné univerzálně určit zda je sushi dietní pro váš konkrétní případ. Vždy se vše bude odvíjet od situace a toho, kolik konzumujete kalorií v součtu.

V ideálním případě svůj jídelní plán pro dietu konzultujte s výživovým poradcem, který vám vše sestaví na míru.

Vliv mají i různé druhy přípravy

Zároveň také záleží, jaké sushi zvolíte. Z pohledu diety jsou problematické zejména různé omáčky, které se k sushi podávají a obvykle jsou velmi kalorické. V zásadě tak způsob přípravy, druh sushi a výběr omáčky, může zcela zásadně ovlivnit hodnoty, které konzumováním tohoto pokrmu přijímáte.

Mohlo by vás také zajímat Nejméně kalorický alkohol

Čísla na závěr

Z výše uvedeného plyne, že určit zda, je sushi dietní není univerzálně možné. Můžete se však orientovat alespoň podle průměrných hodnot. Dle kalorických tabulek má zaevidované sushi energetickou hodnotu 127 kcal na 100 gramů pokrmu. To je srovnatelné například s pokrmem kung pao nebo kuřetem s rýži.

Obecně se tak jedná jídlo, které nepatří mezi energeticky nejnáročnější, vždy však musíte brát v potaz výše uvedené skutečnosti.