Zdraví a krása

Je možné přibrat kilo za den?

Je možné přibrat kilo za den?

Zajímá vás, zda je možné přibrat kilo za den? Odpověď je možná překvapivě poměrně jednoduchá – ano. Podobný příbytek na váze není ani nikterak výjimečný zejména v následujících případech:

  • Pokud rychle navýšíte příjem sacharidů
  • Pokud výrazně zvýšíte příjem tekutin nebo jídla
  • Vlivem menstruačního cyklu

Navýšení příjmů sacharidů

Pokud se držíte delší dobu zkrátka a konzumujete omezené množství sacharidů, může se stát, že po snědení většího objemu této makroživiny dojde k tomu, že vaše tělo bude mít větší tendenci zadržovat vodu. To mimo jiné často přinese i zvýšení tělesné hmotnosti.

Vliv menstruačního cyklu

Dopad na zadržování vody v těle mají také hormony. Zejména u žen je pak výrazný vliv jejich menstruačního cyklu. Na začátku samotné menstruace tělo zadržuje podstatně větší množství vody než například v polovině cyklu, což může mít výrazné dopady na tělesnou hmotnost.

Mohlo by vás také zajímat: Nejméně kalorický alkohol

Konzumace velkého množství jídla nebo tekutin

Samotné konzumované jídlo a tekutiny samozřejmě také něco váží. Pokud jste se doslova přecpali a po stoupnutí na váhu jste se zhrozili, že jste přibrali během dne celý kilogram, můžete zůstat v klidu. Rozhodně se nejedná o kilogram tuku, ale pouze o jídlo, které se nachází ve vaší trávící soustavě.

Výkyvy váhy jsou zcela běžné

Na konec je nutné konstatovat, že podobné výkyvy váhy jsou zcela běžné a nejedná se o nic, co by vás mělo stresovat. Orientujte se podle vývoje hmotnosti v dlouhodobějším horizontu a také podle vizuálního dojmu z vaší postavy.

Ať už je na vině vašeho krátkodobého přibírání cokoliv, rozhodně si můžete být jistí, že za den nepřiberete kilo tuku, ale bude se vždy jednat pouze o změnu hmotnosti způsobenou z výše uvedených důvodů.

Zdroj: Healthshots.com