Zdraví a krása

Je mi stále zima a jsem unavená: Možné příčiny 2023

Je mi stále zima a jsem unavená: Možné příčiny 2023

„Je mi stále zima a jsem unavená, co může být příčinou?“ To je dotaz, se kterým se na nás obrátila jedna z čtenářek. Mezi možné důvody podobných problémů patří například:

  • Anémie
  • Problémy s krevním oběhem
  • Dehydratace
  • Cukrovka
  • Další problémy

Anémie

Existuje celá řada příčin anémie. Tak která vede nejčastěji k pocitu chladu a únavy je způsobena nedostatkem železa. Podezření na podobné problémy se potvrzuje využitím krevního testu a případným řešením bývá využití vhodných doplňků stravy.

Krevní oběh

Pokud jsou chladnými místy zejména končetiny (ruce a nohy), může být příčinou problém s krevním oběhem. Horší prokrvování těchto částí těla způsobuje pocit zimy i únavy. Příčin je pak celá řada od neaktivního životního stylu až po hormonální nerovnováhu.

Dehydratace

Voda pomáhá udržovat správnou tělesnou teplotu a její dostatečný příjem má celkově velmi důležitý vliv na celkové fungování organismu. Kromě chladu jsou projevy dehydratace ztělesněný právě únavou, suchou kůži nebo bolestmi hlavy.

Mohlo by vás také zajímat: Jak dlouho se léčí zánět šlach

Cukrovka

Příčinou zvýšené míry únavy a pocitu chladu může být bohužel také cukrovka. Problémy jsou způsobeny dopadem nemoci na funkce ledvin a cirkulace krve. Kromě toho mohou být dalšími příznaky například hlad či žízeň.

Další problémy

Zmíněným výčtem však možné příčiny problému zdaleka nekončí. Pokud váš stav přetrvává delší dobu, rozhodně byste měli zvážit návštěvu lékaře a poradit se s ním s řešením, které určí na míru přímo pro vás.

Zdroj: Backfithealth.com