Lifestyle

Jaromír Soukup jak přišel k penězům

Jaromír Soukup jak přišel k penězům

Jaromír Soukup jako majitel TV Barrandov a Empresa Media rozhodně nemá do kapsy příliš hluboko. Jeho jmění je opravdu ohromné a řadí se tak k jedněm z nejbohatších lidí Česka. Neznáme nikoho, kdo by mu alespoň z malé části nezáviděl jeho bohatství, životní styl a pohodu v životě, protože se o peníze nemusí bát. Je však jasné, že tyto peníze nemohl získat pouze každodenní prací v nějaké firmě a že za tím musí být něco jiného a možná ne tak úplně legálního.

Kdo je Jaromír Soukup?

Jaromír Soukup je český podnikatel, miliardář, mediální magnát a moderátor. Tento úspěšný muž absolvoval v roce 1993 Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. U práv však nezůstal, protože již během studia založil Soukup mediální agenturu Médea. V roce 2000 založil vydavatelství Empresa Media.

Nejznámější se však nestal jen díky založení mediální agentury a vydavatelství. Do povědomí celé široké veřejnosti se dostal v roce 2012, kdy zakoupil televizi Barrandov a stal se v tomto roce tak i jejím generálním ředitelem. Na této televizi však nepůsobí pouze jako ředitel, ale z velké části jako moderátor. Z jeho televizních pořadů, které moderoval a některé z nich ještě stále moderuje. Můžeme vypíchnout například Duel Jaromíra Soukupa, týden podle Jaromíra Soukupa, Interview Jaromíra Soukupa, Takový byl týden se Soukupem a Vaření se Soukupem.

Jak tedy přišel k penězům

Můžeme si vyjmenovat několik jeho aktivit, díky kterým se stal tak úspěšným miliardářem. Pokusíme se je ve zkratce shrnout. Jaromír Soukup:

  • je vlastník několika úspěšných firem
  • živí se jako moderátor na své vlastní televizi TV Barrandov

Toto vše se o něm všeobecně ví. O čem se však příliš nemluví je jeho využívání vlastních firem k přesunu finančních prostředků v objemu minimálně 100 milionů korun do utajené společnosti v daňovém ráji na Panenských ostrovech.