Zdraví a krása

Jak zvýšit saturaci

Jak zvýšit saturaci

Pokles hladiny saturace v krvi může představovat zdravotní rizika. Pokud jste prostřednictvím svého oxymetru naměřili hodnoty, které jsou považovány za nedostatečné, možná si kladete otázku, jak zvýšit saturaci v domácím prostředí. Aplikovat můžete například následující postupy:

  • Návštěva lékaře
  • Lehněte si do polohy na břiše
  • Provozujte aerobní aktivity
  • Obohaťte svůj jídelníček o antioxidanty
  • Zařaďte dechová cvičení
  • Více pijte

Návštěva lékaře

Hned v úvodu článku je nutné uvést, že pokud vámi naměřená saturace dosahuje dlouhodobě nízkých hodnot, měli byste zvážit návštěvu svého doktora. Ačkoliv následujícím tipy mohou vaši situaci zlepšit, vždy je lepší obrátit se na odborníka, který zná individuální kontext dané situace.

Lehněte si do polohy na břiše

Ležení na břiše je jednou z nejlepších pozicí těla, která zvyšuje hladinu kyslíku v krvi. Zároveň je v této pozici vhodné podložit si hrudník pomocí polštářů nebo poskládané deky. Samozřejmě je důležité v dané pozici setrvat po delší dobu, aby se mohly projevit její dopady.

Provozujte aerobní aktivity

Aerobní aktivity pomáhají v dlouhodobém horizontu ke zmírnění dýchacích problémů a zároveň zajišťují lepší saturaci krve kyslíkem. Díky ní jsou totiž buňky schopné lépe získávat a následně i využívat kyslík. Zároveň z aerobních aktivit můžete těžit samozřejmě i jiné benefity jako například zlepšenou imunitu vašeho těla.

Mohlo by vás také zajímat: Nejméně kalorický alkohol

Obohaťte svůj jídelníček o antioxidanty

Antioxidanty mimo jiné mohou pomáhat k lepšímu využívání kyslíku ve vašem těle. Pomoci tak může například konzumace borůvek, některých druhů luštěnin, švestek nebo jahod.

Zařaďte dechová cvičení

Správné dýchání má přímý vliv na hodnoty saturace krve. Najděte si na internetu dechová cvičení a snažte se změnit rytmus svého dýchání i během běžného denního režimu. V delším časovém horizontu se mohou dostavit velmi zajímavé výsledky.

Více pijte

Důležité je také dodržování pitného režimu. Hydratace těla má přímý vliv na hodnoty saturace, protože plíce jsou díky ní schopny lépe získávat a pracovat s kyslíkem. Dodržování pitného režimu by navíc nemělo spočívat jen v dostatečném objemu konzumovaných tekutin, ale také v jejich správné volba.

Zdroj: icicilombard.com