Ostatní

Jak zmanipulovat manipulátora

Jak zmanipulovat manipulátora

V okolí manipulátora se obvykle vytvoří prostředí, které podléhá jeho vlivu. Málokdo kdo si v jejich přítomnosti dokáže prosadit své. Proto se nabízí otázka, jak zmanipulovat manipulátora samotného a převzít kontrolu nad situací. Přestože neexistuje obecně univerzálně funkční postup, mezi správné techniky patří:

  • Ukončete jejich hru a nebojte se říkat ne
  • Odhalte jejich triky
  • Opakujte jejich vlastní chování
  • Buďte racionální a uvažujte logicky

Ukončete jejich hru a nebojte se říkat ne

Pokud čtete tento článek, pravděpodobně víte, že s vámi někdo manipuluje a nebo se o to minimálně snaží. Prvním krokem, který byste měli učinit, abyste upevnili svoji pozici je rázné ukončení podobného nátlaku. Naučte se manipulátora odmítat a rázně mu dejte najevo, že tudy cesta nevede.

Mohlo by vás také zajímat: Jak oslabit manipulátora

Odhalte jejich triky

Manipulátoři na své oběti běžně aplikují několik vzorců chování, které stále dokola opakují. Jestliže vedle manipulátora dlouhodobě žijete, pravděpodobně dokážete tyto vzorce poměrně snadno přečíst. Všímejte si toho, jakým způsobem na vás vytváří tlak a jaké k tomu používají způsoby.

Opakujte jejich vlastní chování

V momentě, kdy dobře víte, jaké metody na vás manipulátor používá, máte napůl vyhráno. Pokud chcete posílit svoji pozici, může být dobrým způsobem opakování jejich vlastního chování. Možná vám to bude proti srsti, ale pokud se manipulátor neštítí chování aplikovat na vás, nemáte si co vyčítat.

Buďte racionální a uvažujte logicky

Manipulátoři se snaží útočit na emoční stránku své oběti. Pokud opakovaně ukážete, že jste proti těmto emočním hrám imunní, seberete jim významnou zbraň a můžete postupně přebrat jejich kontrolu nad situací.

Zdroj: Lovepanky.com