Technologie

Jak zjistit poskytovatele internetu

Jak zjistit poskytovatele internetu

Bydlíte v nájmu nebo u rodičů a nevíte jaká firma vám zajišťuje v místě bydliště připojení k internetu? V následujícím článku odpovíme na všechny vaše otázky a zejména rozebereme, jak zjistit poskytovatele internetu.

Několik možných způsobů

Postupů, jak můžete zjistit kdo je vašim poskytovatelem internetu je celá řada. Zvolit můžete následující varianty:

  • Vyhledání smlouvy nebo jiných dokumentů
  • Kontakt s majitelem nemovitosti
  • Informace na přípojce nebo routeru
  • Informační webové stránky

Údaje ze smlouvy či jiných dokumentů

Nejjednodušším způsobem, jak zjistit poskytovatele internetu je samozřejmě vyhledání smlouvy nebo jiných dokumentů jako například faktur. Ať už se nacházíte kdekoliv, k dané internetové přípojce vždy musí být vedena dokumentace ze které by měl být poskytovatel velmi snadno zjistitelný.

Kontakt s majitelem nemovitosti

Jestliže jste v podnájmu nebo třeba na ubytovně, ke zmíněným dokumentům nemusíte mít samozřejmě vždy přístup. V tom případě budete muset kontaktovat majitele dané nemovitosti a zeptat se na detaily jeho. Všechny informace musí mít k dispozici, protože za internetové služby provádí pravidelné platby, a tak jistě nebude problém dopátrat se k poskytovateli.

Mohlo by vás také zajímat: Stahování videí z internetu

Router či přípojka

Informace o názvu poskytovatele bývají často uvedeny také na routeru nebo přípojce v daném místě. Zkuste se proto podívat, zda název není čitelný i ve vašem případě.

Informační webové stránky

Pohotovým a snadným řešením je také využití internetových stránek, které vašeho poskytovatele odhalí na jedno kliknutí. Využít můžete například whatismyisp.com.