Ostatní

Jak zjistit polohu telefonu partnera

Jak zjistit polohu telefonu partnera

Zajímá vás, jak zjistit polohu telefonu partnera? Je to vůbec možné a legální? Existují i způsoby, sledování, které jsou v rámci morální a legálních hranic? To vše si rozebereme v následujícím článku.

Ke sledování potřebujete souhlas

Hned na začátek je nutné uvést, že prvním krokem v postupu, jak zjistit polohu telefonu partnera musí být vždy jeho souhlas se sledováním. V některých případech může být z bezpečnostních důvodů kontrola polohy dobrým pomocníkem. Pokud ale plánujete partnera sledovat bez jeho vědomí například kvůli možnému odhalení nevěry, raději na to hned zapomeňte.

Mohlo by vás také zajímat: Jak se dovolat na blokované číslo

Aplikace na sdílení polohy

Nejjednodušším způsobem je pak sdílení polohy pomocí běžně užívaných aplikací. V mobilních telefonech se systémem Android najdete tuto funkci v aplikaci mapy, mobily s iOS umožňují polohu sdílet prostřednictvím možnosti „Najít lidi“.

Kromě toho lze polohu sdílet i skrze různé chatovací aplikace jako například Facebook Messenger nebo WhatsApp.

Skryté aplikace pro sledování

Nakonec je nutné uvést ještě aplikace, které mohou útočníci nainstalovat do telefonu skrytě svým obětem a následně mít přehled o jejich poloze. U nich samozřejmě zmíněná potřeba souhlasu, jinak se užíváním dopouštíte nelegálního jednání. Problémem může být i to, že podobné aplikace jsou často velmi pochybného původu a mohou obsahovat škodlivý obsah nebo z vás vylákat peníze za různé druhy plateb bez poskytnutí služby. Užití tajného sledovacího softwaru vám tedy určitě nedoporučujeme.

Zdroj Newscientist.com