Technologie

Jak zjistit majitele Instagramu

Jak zjistit majitele Instagramu

Sociální sítě nemusí být vždy viditelně spojeny s konkrétní osobou, a proto může být v některých případech složité odhalit, komu daný účet patří. Pokud vás zajímá, jak zjistit majitele Instagramu a zda to je vůbec možné, připravili jsme pro vás článek se všemi důležitými informacemi.

Respektujte soukromí

V první řadě je nutné konstatovat, že pokud majitel vybraného účtu neuvádí na profilu informace o své osobě, pravděpodobně si přeje zůstat v anonymitě a vy byste měli jeho soukromí rozhodně respektovat. Myslete proto vždy na to, že soukromí by mělo být hlavní prioritou.

Nejjednodušší je přímé oslovení

Vždy platí, že nejjednodušší a nejtransparentnější cestou je přímé oslovení vlastníka daného účtu. Pokud vás tedy zajímá, komu vybraný profil patří, neváhejte napsat majiteli účtu zprávu a zeptejte se ho, kdo za tvorbou stojí.

Mohlo by vás také zajímat: Analýza falešných followerů na Instagramu

Informace z profilu

Pokud daného člověka oslovovat nechcete, budete si muset najít alternativní cestu. Prvním krokem může být detailní projití vybraného profilu. Když prostudujete všechny příspěvky, komentáře a další aktivitu, máte vyšší šanci na zjištění identity majitele účtu. Často také na profilech najdete prokliky s adresami vedoucími na další sociální sítě dané osoby, kde mohou být k dispozici další potřebné informace.

Google Lens

Pokud jste s předchozím postupem nepochodili, můžete v počítačovém prostředí Instagramu využít možnost vyhledání některého z obrázků na daném profilu pomocí Google Lens. Tento nástroj najde všechny shodné obrázky a může vám usnadnit identifikaci dané osoby.

Zdroj: Itgeared.com