Technologie

Jak zjistit heslo Wi-Fi, ke které jsem připojen

Jak zjistit heslo Wi-Fi, ke které jsem připojen

V dnešní době je běžné, že máme připojení k několika Wi-Fi sítím – doma, v práci, ve škole nebo v kavárně. Často se stane, že potřebujeme heslo sdílet s přáteli nebo si jej připomenout, když se snažíme připojit další zařízení. Jak ale zjistit heslo k Wi-Fi síti, ke které jsme aktuálně připojeni, nebo k síti, kterou jsme v minulosti používali? V tomto článku se podíváme na několik způsobů, jak na to.

Zjištění hesla na iOS zařízeních

Na zařízeních Apple, jako jsou iPhone nebo iPad, je proces sdílení Wi-Fi hesla velmi jednoduchý, pokud obě zařízení používají iOS nebo macOS. Stačí zajistit, že obě zařízení mají zapnutý Wi-Fi a Bluetooth a jsou odemčená. Následně na zařízení, které je již připojeno k síti, otevřete „Nastavení“, vyberte „Wi-Fi“ a klikněte na jméno sítě, ke které jste připojeni. Poté vyberte možnost „Sdílet heslo“ a heslo se automaticky přenese na druhé zařízení. Tento způsob funguje pouze mezi zařízeními Apple.

Zjištění hesla na Android zařízeních

Uživatelé Androidu mají také možnost zjistit heslo k Wi-Fi. V nastaveních zařízení přejděte do sekce „Síť a internet“ a poté na „Wi-Fi“. Vyberte „Uložené sítě“ a klikněte na síť, jejíž heslo chcete zjistit. Zde můžete heslo buď zobrazit, nebo vytvořit QR kód, kterým může druhé zařízení snadno heslo načíst a připojit se k síti.

Mohlo by vás také zajímat: Jsem připojen k wifi, ale internet nejde

Zjištění hesla na Mac zařízeních

Uživatelé Maců mohou pro zjištění hesla využít aplikaci „Klíčenka“. Otevřete „Nástroje“, klikněte na „Klíčenka“ a vyhledejte síť, jejíž heslo potřebujete. Heslo můžete zobrazit po zadání hesla administrátora. Tato metoda umožňuje získat hesla ke všem sítím, ke kterým jste kdy byli připojeni.

Zjištění hesla na Windows

Na počítačích s Windows můžete heslo najít v „Ovládacích panelech“. Přejděte do „Síť a Internet“ a poté na „Síťové a sdílené centrum“. Klikněte na jméno připojené sítě a v záložce „Bezpečnost“ můžete zobrazit heslo po zaškrtnutí políčka „Zobrazit znaky“. Tato metoda funguje pro síť, ke které jste právě připojeni.

Sdílení hesel mezi různými zařízeními

Pokud potřebujete sdílet heslo mezi zařízeními s různými operačními systémy, jako je iPhone a Android, můžete využít QR kódy. Android zařízení umožňují generování QR kódu pro připojení k síti, který může být načten jakýmkoli zařízením s fotoaparátem a aplikací pro skenování QR kódů. Tento způsob je rychlý a bezpečný.

Zdroj: Zapier.com